Moto3

Přidej plyn a do stupaček! Kornfeil mluví o letu, kterému tleská svět

Přidej plyn a do stupaček! Kornfeil mluví o letu, kterému tleská svět
Zdroj: Profimedia

Jakub Kornfeil obsadil v dramatické motocyklové Velké ceně Francie v třídě Moto3 šesté místo a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně. Mluví se ale hlavně o jeho fantastickém letu, díky němuž se vyhnul jistému pádu.

Za to, že se Kornfeilovo jméno stalo nejskloňovanějším v nedělním podniku Velké ceny Francie, může incident ze závodu Moto3 pouhé 2 kola před koncem. Těsně před českým jezdcem spadl Ital Enea Bastianini a Kornfeil neměl jinou možnost než jeho motocykl "přeletět".


"Když jsem viděl, jak tam letí jeho motorka, jediné, co mě napadlo - přidej plyn a do stupaček. Dopad byl dost tvrdý. Zadní tlumič šel nadoraz a byla to taková rána, že se mně nafoukl airbag v kombinéze. Byl jsem z toho dost otřesený a poslední kolo závodu bylo dost bolestivé. Už jsem se nemohl dočkat, až se protáhnu," popsal Kornfeil neobvyklou situaci, jež se stala bezprostředně po závodě hitem na internetu a sociálních sítích.


Nutno uznat, že dopadl mimo trať a bravurně motokrosovou vložku ustál.

Související obsah


"Myslím, že dnešní závod jsme si všichni moc užili. Bojovat o vítězství byl nářez a jsem moc rád, že jsme v takovém tempu vydrželi celý závod," uvedl na facebooku Kornfeil.


Ani Kornfeilovi se ale nevyhnula penalizace za zkrácení trati. "Nevím, proč bych měl být trestaný za manévr, který mně nic nepřinese a jen přispěje k bezpečnému průjezdu celým sektorem... Ale co se dá dělat," komentoval český závodník manévr, při kterém radši udělal místo na trati a zabránil pádu.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Moto3

Důležité Události