Fotbal

Slávisté si mohou oddechnout! Dluhy budou vyplaceny a je klid

Slávisté si mohou oddechnout! Dluhy budou vyplaceny a je klid
Zdroj: Profimedia

Napětí mezi slávistickými fanoušky se ještě minulý týden dalo krájet. Podle šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka ale došlo k dohodě mezi skupinou J&T s čínskou CITIC Group o odkoupení pohledávky investiční skupiny J&T vůči CEFC Europe, která je majoritním vlastníkem pražského klubu a situace by se měla konečně uklidnit.

CEFC dluží skupině J&T 11,5 miliardy Kč. J&T minulý týden převzala její aktivity v Česku a dosadila krizový management včetně předsedy dozorčí rady Sparty Dušana Palcra a to byla pro sešívané fanoušky rána pod pás. 

Související obsah

"V průběhu dne budou vyplaceny půjčky CEFC China u J&T a uvolněny veškeré zástavy. Z CEFC bude dnes odvolán 'krizový' management J&T," napsal ráno místopředseda představenstva CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitter.

Také kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář sdělil, že v průběhu dnešního dne budou vyplaceny půjčky CEFC u J&T a uvolněny veškeré zástavy.

Čínská CEFC si před časem vybrala ČR jako sídlo svých evropských aktivit, v Česku zároveň koupila podíly v několika firmách. Má je například v aeroliniích Travel Service nebo cestovní agentuře Invia.cz, ovládá Pivovary Lobkowicz Group, strojírenský a metalurgický podnik Žďas Žďár nad Sázavou, fotbalovou Slavii i stadion v Edenu. Dále je vlastníkem budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. V Česku CEFC Europe spravuje aktiva přes 1,5 miliardy eur (38,34 miliardy Kč).
 

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události