Plavkyně

Zemřela bývalá olympionička. Za týden by oslavila 34. narozeniny!

Zemřela bývalá olympionička. Za týden by oslavila 34. narozeniny!
Zdroj: Profimedia

Nejen německý sport zasáhla smutná zpráva. Plavecká hvězda a bývalá olympionička Daniela Samulská zemřela. Bylo jí pouhých 33 let. Necelý týden před svými narozeninami prohrála svůj nejtěžší závod a to s rakovinou. Informovala o tom německá média.

Berlínská rodačka by 31. května oslavila 34. narozeniny. Ve čtvrtek ovšem zemřela. Účastnice olympiády 2000 v Sydney a 2008 v Pekingu podlehla rakovině. Lékaři sdělili Daniele Samulské diagnózu v roce 2011. Právě tehdy ukončila plaveckou kariéru a nedávala o sobě moc vědět. Podle německého deníku Bild rakovinu překonala, ale nemoc se jí znovu vrátila. Nádor měla v oblasti břicha.

Tragická rána to není jen pro sportovní kolegy a fanoušky, ale i pro její rodinu. Daniela Samulská má s manželem dvě malé děti.

Daniela Samulská byla spolu s Brittou Steffenovou neúspěšnější plavkyní posledních dvou dekád. Ve své sbírce má devět medailí z mistrovství světa, potažmo mistrovství Evropy. Na světovém šampionátu v Římě, který se konal v roce 2009, dokonce zaznamenala světový rekord (27,39 na trati 50 metrů znak).

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Známou modelku (†24) dohnala smrt: 9 měsíců proti tomu statečně bojovala!

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Plavkyně

Důležité Události