Fotbal

Zemětřesení ve Spartě! Končí Kadlec, Mavuba a možná i další

Zemětřesení ve Spartě! Končí Kadlec, Mavuba a možná i další
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta se zbavuje hráčů. Tedy alespoň těch, jejichž služby už nepotřebuje. Podle sportovního ředitele Zdeňka Ščasného už letenský velkoklub nadále nepočítá s obráncem Michalem Kadlecem a záložníkem Riem Mavubou.

Nevydařená sezona pro Spartu skončila pátým místem a tak jsou na řadě změny v kádru. "Oznámil jsem jim, že nejsou v plánech na další sezonu,“ oznámil Ščasný pro klubový web zkušenému Kadlecovi a Mavubovi.
 

Spartě se nepodařilo dosáhnout výsledků v lize, jaké si stanovila před začátkem sezony a nedařilo se jí ani v domácím poháru.

Zdroj: Profimedia

"Důležité bude rozloučit se s hráči, kteří z důvodů výkonnostních, motivačních nebo mentálních nemají na to hrát ve Spartě. O některé je zájem a budeme se snažit je prodat. Jde o hráče, kteří momentálně působí na hostováních i o fotbalisty ze současného kádru,“ dodal ještě Ščasný.


Obránce Kadlec přitom vždy patřil k základním kamenům sestavy Sparty, bez ohledu na to, který trenér ji zrovna vedl. Na Letné působil od svých dvaceti let, pak si odskočil na pět let do bundesligového Leverkusenu a do tureckého Fenerbahce. Do Sparty se vrátil v roce 2016 a v zásadě se dá říci, že pravidelně hrál.

Kromě něj ale Sparta nejspíš nepočítá už ani s dalším obráncem Kayou a možný odchod se řeší i u Tal Ben Chaima, ale to jsou zatím pouze neověřené spekulace.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události