Fotbal

Exsparťan promluvil o rozlučce Hazarda, propařená noc a pak hattrick

Exsparťan promluvil o rozlučce Hazarda, propařená noc a pak hattrick
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Tak to musela být slušná party. Francouzský záložník Rio Mavuba, jenž kariéru ukončil před dvěma lety ve Spartě Praha, si pustil pusu na špacír a zavzpomínal na svá léta strávená ve francouzském Lille. Zejména pak na divokou party se současnou hvězdou Realu Madrid Edenem Hazardem.

36letý Mavuba hrál v Lille OSC dlouhých devět let a dělal zde i kapitána. Během čtyř sezon sdílel kabinu také s hvězdou světového fotbalu Belgičanem Hazardem, který v loňském roce přestoupil z Chelsea do Realu Madrid za pořádný balík (2,5 miliardy korun).

Nicméně šikovné křídlo trápí ve španělském velkoklubu problémy se životosprávou a podle Mavubova vyjádření nejde zřejmě o výjimku. Už v dresu francouzského klubu, kde Hazard svoji kariéru nastartoval, údajně pěkně řádil.

Rio Mavuba, jenž po konci ve Spartě dělá experta ve francouzské televizi, zavzpomínal na jeho rozlučkovou party, kterou Belgičan uspořádal před transferem do londýnské Chelsea.

Související obsah

„Byl to Hazardův poslední zápas za Lille. Eden pro nás chtěl něco uspořádat. Den před zápasem proti Nancy tak hostil rozlučkovou party, strávil celou noc pitím a další ráno byl ještě opilý. Nicméně pak vstřelil 3 góly za 30 minut,“ zavzpomínal na úsměvnou historku bývalý spartaňský fotbalista, který si v dresu Letenských odkroutil jednu sezonu.
 

Lille tehdy nakonec vyhrálo 4:1 a v Chelsea si tak mohli mnout ruce, jaký bombarďák k nim přestupuje. Svůj potenciál v londýnském klubu také naplnil. S týmem slavil dvakrát vítězství v Premier League a patřil ke stěžejním hráčům.

Související obsah


 

Od jeho přesunu do Realu Madrid se však trápí. Má problémy se zraněnými kotníky a nedávno se také poměrně otevřeně vyjádřil ke svému vice než vřelému vztahu k jídlu, zejména pak k bílému pečivu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události