NFL

Trump šokuje Ameriku! Odmítl pozvat vítěze NFL do Bílého domu

Trump šokuje Ameriku! Odmítl pozvat vítěze NFL do Bílého domu
Zdroj: Profimedia

Prezident Spojených států amerických Donald Trump se s tím moc nemaže. Ve svém prohlášení uvedl, že do Bílého domu odmítá pozvat vítěze ligy amerického fotbalu NFL tým Philadelpia Eagles.

Důvod, proč se jeden z nejmocnějších mužů planety rozhodl pro tak razantní krok je ten, že mu vadí, když hráči amerického fotbalu klečí při státní hymně.

Související obsah

Tento tichý protest odstartoval v minulé sezoně tehdejší hráč San Francisca Colin Kaepernick. Před zápasy během hymny vždy klečel a tím chtěl dát najevo, že v Americe jsou černoši vystavování policejnímu násilí.

Související obsah

Gesto ale začali napodobovat i další hráči a kromě klečení pak například drželi ruce za zády, aby si je nemohli přitisknout na srdce, jak je u Američanů při hymně zvykem.

Trump se k protestům hráčům již několikrát ostře vyjádřil a vybízel dokonce i fanoušky týmů, že si zaslouží lepší hráče, kteří mají úctu ke své zemi.

Zdroj: Twitter

Nakonec spor vyvrcholil tím, že prezident USA vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že tým Philadelphie není schopný přijít do Bílého domu v plné sestavě, protože nesouhlasí se svým prezidentem. Klub chtěl na návštěvu poslat alespoň některé hráče, ale prezident dal tímto prohlášením jasně najevo, že je tam nechce.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události