Tenis

Navrátilová naložila Plíškové: Proč ji ostře kritizuje za French Open?

Navrátilová naložila Plíškové: Proč ji ostře kritizuje za French Open?
Zdroj: Profimedia

Cesta Karolíny Plíškové i Petry Kvitové na letošním French Open skončila ve třetím kole. Bylo to nemilé překvapení, od obou hráček se čekalo víc. Nevydařený grandslamový turnaj elitních českých tenistek teď zhodnotila legenda Martina Navrátilová. Pro Kvitovou měla pochopení, ale kritikou na výkon Plíškové nešetřila!

Martina Navrátilová si přijela do dějiště Roland Garros zahrát turnaj legend. Dorazila však v době, kdy už v pavouku ženského singlu nefigurovalo žádné české jméno. "Vím, že Petře nebylo nejlépe fyzicky, měla potíže a počasí jí taky nepomáhalo. Bylo tady celkem vedro," měla Navrátilová pochopení pro Kvitovou, když se o českých hráčkách bavila v rozhovoru pro Radiožurnál.

A pak přišla kritika na českou jedničku. "Plíšková, ta mě zklamala. Petra se snažila, už to nešlo, ale Karolína se mi zdála taková… žádná emoce. Trošku jí možná vadilo, že začala o dost dřív, než myslela. Asi si myslela, že třetí zápas se bude hrát okolo třetí hodiny. Začalo se už v jednu. To Karolíně nepomohlo, ale stejně na to člověk musí být připravený," pokračovala Navrátilová.

Navrátilové vadil zejména přístup Plíškové. "A když nemáš šťávu při grandslamu, tak proč hraješ tenis? To si musí srovnat v hlavě, protože v tenise jí nechybí skoro nic. Emociálně se do toho musí narvat, aby ta emoce byla pozitivní, i když to nejde. Je lehké vyhrát zápasy, když všechno jde. Když to nejde, to pak poznáte člověka," doplnila Navrátilová.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události