T.J.Oshie

Dojatý vítěz: Oshie neudržel slzy, nemocný táta ho našel na ledě

Dojatý vítěz: Oshie neudržel slzy, nemocný táta ho našel na ledě
Zdroj: Twitter

Tenhle příběh zůstával dlouho skrytý a i samotný T. J. Oshie byl možná rád. Před šesti lety zradilo tátu amerického hokejisty zdraví. Dozvěděl se, že ho čeká boj s Alzheimerovou nemocí. A T. J. celá ta léta tátovi pomáhá. Odměna přišla ve Vegas. Když Capitals vyhráli Stanley Cup, Tim Oshie u toho také mohl být…

T.J. Oshie se zapsal do paměti fanouškům svým uměním při exekuci samostatných nájezdů. Jeho šikovné ruce zajistily týmu USA cenné vítězství nad Ruskem na olympiádě v Soči. 

Související obsah


Jenže málokdo tušil, že společně se svým tátou prožívá úplně jinou a smutnější realitu života. Tim Oshie je chlap jak hora a býval hokejovým trenérem. Však také T. J. první krůčky na ledě dělal přávě pod jeho dohledem.

Dnes teprve padesátiletý Tim společně se svým synem cestuje po jeho angažmá. Ze St. Louis se společně přesunuli do Washingtonu, a klub Capitals zajistil i v metropoli dobré bydlení i tátovi.


"Víš, můj táta, kamaráde… On si už dneska nepamatuje moc věcí. Ale když spolu mluvíme, tak vzpomíná rád. Ale něco ti řeknu. Dneska večer tu je… Nevím kde, ale je tady. A tenhle večer si bude pamatovat navždy, to vám zaručuju,“ vyprávěl reportérovi jako nejlepšímu kamarádovi se slzami v očích.


Za chvíli se stala věc, při které jste vše pochopili. Tim Oshie našel na ledě svého syna… Objali se. A nebylo třeba více slov… A samozřejmě, že se pak Tim vyfotil i se Stanley Cupem.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu T.J.Oshie

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.