UFC

Romero nepůjde znovu o titul. Rozhodlo o tom pouhých 10 dkg!

Romero nepůjde znovu o titul. Rozhodlo o tom pouhých 10 dkg!
Zdroj: Profimedia

Cesta k titulu umí být občas opravdu tvrdá a také krutá. Své o tom po dnešku ví i vyzyvatel o titul střední váhy, Yoel Romero. Zítra ráno ho čekala odveta s Robertem Whittakerem v zápase o tom, kdo je v současnosti tou nejlepší střední váhou v UFC. Zápas zůstává, nicméně stejně tak i pás v rukou Whittakera, jelikož Romero nenavážil do potřebného limitu o pouhých 10 dkg!

UFC 225 je jedním z galavečerů, kvůli kterému opravdu stojí za to si ráno přivstat. Hvězdná startovka, která dokonce vyšoupla legendárního Alistaira Overeema do předzápasů, mluví opravdu za vše. Třešničkou měl být titulový zápas mezi Robertem Whittakerem a Yoelem Romerem. Bude se jednat o odvetu, do které jde s titulem Whittaker a právě nad Romerem svůj titul získal. Příběhová linka je tedy již pěkně rozepsaná, ovšem na vážení došlo k neočekávanému zvratu.

Yoel Romero váhový limit 185 limit nesplnil, a dostal extra hodinu na shození přebytečné libry. Za pomocí svého týmu přišel naprosto zničený znovu na váhu a ta tentokrát ukázala 185,2 libry. Tímto číslem se Romerova cesta za titulem uzavřela a nyní může pouze šampiona Whittakera porazit, ovšem titul by v takovém případě zůstal u svého držitele. Pokud Romero navíc znovu prohraje, jsou jeho dny ve střední váze bezpochyby u konce a UFC by mu třetí šanci dozajista nedalo, zvláště pokud již má 41 let.

Zápas Whittaker vs. Romero je ale i přesto tuto kaňku stále excelentní podívanou. K vidění bude Whittakerovův skvělý box a kontrola, zatímco Romero se opět pokusí ukázat svojí výbušnost a pokud to šance umožní i wrestling. Favoritem by měl být stále současný šampion, v prvním duelu si vedl skvěle i přes poraněnou nohu a Romerovi problémy s váhou se nejspíše na jeho výkonu také podepíší. Navíc roli by mohl sehrát i věk, zatímco Whittaker se ve 27 letech stále zlepšuje, Romero ve svých 41 letech už svého vrcholu nejspíš dosáhl.

Dalším lákadlem je duel o prozatímního šampiona welterové váhy. Rafael dos Anjos bude mít tu čest, jako hrdý Brazilec, ztrestat drzého Colbyho Covingtona. Colby se k titulu dostal především díky silným řečem, kdy po úspěchu Conora McGregora to i on zkusil za mikrofonem a hned se výrazně posunul. Jeho urážlivé řeči, např. k brazilskému obyvatelstvu jsou však občas i již za hranicí a byl to i důvod proč se tento zápas koná v Chicagu a ne v Brazílii, kde by Covington mohl čelit opravdovému nebezpečí.

Se skóre 13-1 je Colby na dobré cestě, ovšem z úplné špičky porazil pouze Damiana Maiu. To Rafael dos Anjos je jiné zvíře. Po získání titulu a následných dvou prohrách si to namířil do welteru a zde je neporažen. Naposledy zničil v pěti kolové bitvě bývalého šampiona Robbieho Lawlera a šanci na titul mu pak nikdo nemohl odepírat. Za svou cestu v UFC se měřil s těmi nejsilnějšími a pořád patří mezi špičku. Zápas pro něj bude o to sladší, pokud se mu podaří umlčet Colbyho a potěšit drtivou většinu fanoušků UFC.

Galavečer UFC 225 dále nabídne návrat bývalé šampionky Holly Holm proti naději jménem, Megan Anderson. Australanka má být další výzvou pro rozjetou Cris Cyborg, ale musí uspět a přejít přes zkušenou Holm. Ve střetu generací srovnají síly veterán Andrei Arlovski a mladý učedník Marka Hunta, Tai Tuivasa a v tomto duelu těžkých vah je knokaut velmi očekáván. Startovku poté otevře bývalá hvězda wrestlingu, CM Punk a pokusí se na domácí půdě získat první vítězství v kariéře a všem dokázat, že jeho cesta do oktagonu měla opravdu smysl.

Program začíná ve 4:00 na stanici Nova Sport 2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události