UFC

Souboj Whittaker a Romero? Zápas snů s infarktovými momenty!

Souboj Whittaker a Romero? Zápas snů s infarktovými momenty!
Zdroj: Profimedia

To byla jízda. Diváci co si přivstali na dnešní UFC 225 ještě teď určitě rozdýchávají průběh hlavního zápasu večera. Robert Whittaker znovu změřil síly s Kubáncem, Yoelem Romerem a i přesto, že titul, kvůli Romerovým problémům s váhou, v sázce nebyl, tak se bylo na co dívat. Zvláště třetí kolo se zapíše do historie velkými písmeny!

Robert Whittaker se po roce vrátil obhajovat svůj pás šampiona a musel mít menší déjà vu, opět totiž stál na druhé straně Romero. Tehdy vyhrál Whittaker na body, ale Romero si byl vědom chyb, které udělal a tentokrát nic podobného nehodlal dopustit. Byl to ovšem šampion, kdo od prvních minut diktoval tempo a Romero působil jako statický terč, který sice vypadá, že může kdykoliv vystřelit smrtelný úder, ale ten moment nepřišel.

Ani druhé kolo se nevyvíjelo pro vyzyvatele dobře a tak v třetím kole ukázal to v čem je nejlepší. Svou unikátní výbušnost předvedl hned na začátku kola a šampion byl rázem v problémech. Doslova jen přežíval a bylo několik momentů, kdy to vypadalo na brzký konec. Poděkovat může Whittaker i rozhodčímu, jež mohl zápas ukončit, ale dal Australanovi ještě šanci. Té se chopil a co víc, při pár úhybných manévrech se velmi dobře trefil do Romera a padl i jeden parádní kop na hlavu. Ani to však nestačilo na skolení robustního Yoela a ten pokračoval jako tank. Ke konci tohoto bláznivého kola byly tak logicky oba zápasnici na kraji sil.

Romero dal očividně do předešlého kola vše a síly tak značně poklesly. Své škody napáchaly i přední údery od Whittekera a pravé oko vyzyvatele se pomalu uzavíralo. Další kritický moment přišel v pátém kole, kde se šampion opět ocitl na zemi a zde opět dokázal srdce šampiona. Dokázal vstát na nohy a zápas s určitým přehledem dokončit. O výsledku tak museli rozhodnout rozhodčí a lehká práce to nebyla. I především prvním dvě dominantní kola zřejmě rozhodla, že pás zůstane u Whittakera, který vyhrál i druhou bitvu.

"V prvním kole jsem si poranil ruku a od loktu níž ji skoro necítím, bylo to absolutně brutální," dodal Whittaker k následkům ze zápasu. Jeho výkon je tedy o to úctyhodnější, v jejich prvním zápase si zase přivodil zranění kolena. A jaké jsou Romerovi údery? "On má sílu jako náklaďák." Pro Romera to je smutný konec za titulem ve střední váze. Třetí šanci asi jen tak nedostane a uvidíme co pro něj UFC plánuje dále. Na Whittekera zřejmě čeká mladý Kelvin Gastelum a my se můžeme těšit na bitvu dvou relativně mladých pušek

Lukáš Zduba, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události