Fotbal

Poznáte tuto sportovní hvězdu? V dětství prchala před granáty!

Poznáte tuto sportovní hvězdu? V dětství prchala před granáty!
Zdroj: facebook

Měl neskutečně těžké dětství a dotáhl to až mezi sportovní elitu. Někdo z vás blonďatého klučinu možná na fotce z dětství už poznal, někdo stále netuší, o koho jde. Než vám prozradíme jeho jméno, dáme vám několik indicií, ať je tento kvíz zajímavější…

Dnes je sportovci, o kterém je řeč, 32 let. Sice není moc vysoký, má jen 175 centimetrů, za to je to velký srdcař a hráč. Už také prozradíme, že jde o fotbalistu. Aktuálně hraje na mistrovství světa a čeká ho finálový zápas, ve kterém může dovést Chorvatsko k historicky prvnímu titulu na světovém šampionátu.

Zdroj: Profimedia

Ano, pokud jste řekli, že jde o Luku Modriče, měli jste pravdu. Fotbalista Realu Madrid, který na mistrovství světa v Rusku hájí barvy Chorvatska, by mohl být vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Právě Modrič má velkou zásluhu na tom, že Chorvaté došli až tak daleko.

Možná jste netušili, jak měl tenhle bojovník těžké dětství. Když v tehdejší Jugoslávii probíhala válka, Modrič byl malý kluk. Když mu bylo šest let, přišel kvůli válečnému konfliktu o svého otce. Toho zabili srbští militanti na statku, když pásl dobytek.

Související obsah

Modričova rodina žila ve velké chudobě a malému Lukovi dělal radost alespoň fotbal. V něm vynikal, i když byl povětšinu času v mládežnických kategoriích menší, než ostatní hráči. Tento hendikep mu však nebránil v tom, aby se dostal až do Tottenhamu a později Realu Madrid.

Luka Modrič se vypracoval na fotbalovou hvězdu, a to i přes to, že trénoval na nebezpečném Balkáně, kde bylo celkem běžné, že se přerušoval trénink, protože na hrací plochu létaly granáty.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události