Nestor Pitana

Drsná kritika od ikony: Sudí zničil finále, penalty potřebují jiný výklad

Drsná kritika od ikony: Sudí zničil finále, penalty potřebují jiný výklad
Zdroj: Profimedia

Finále mistrovství světa ve fotbale mělo prý jednoho hodně špatného aktéra. Podle dánské fotbalové legendy Petera Schmeichela sudí Nestor Pitana z Argentiny doslova zničil ten nejdůležitější zápas turnaje.

Schmeichel je opravdu ve své kritice důrazný. Argentinskému rozhodčímu vyčítá teatrální gesta i nepřesné výroky a také necitlivé řešení situace s videem. 

Související obsah


"Finále mistrovství světa je velká událost a podle mého názoru si rozhodčí tuhle událost ukradl. On už pískal osmifinále mezi Chorvaty a Dánskem a tam jsem byl také nespokojený – podle mě rozhodoval jednostranně. Ve finále si pomohl systémem VAR a daroval Francii penaltu, která podle mě nebyla. Úplně zničil zápas," myslí si Schmeichel.

Zdroj: Profimedia

Schmeichel je vůbec kritický k posuzování penalt a myslí si, že by současný výklad měl být přehodnocen.


"Tohle si finále si nezasloužilo. Pokud by rozhodčí měli pískat penalty po takovýchto hraní rukou, v každém zápase jich bude dvacet. Co měl Perišič dělat?“ ptá se Schmeichel.


„Když pak Chorvati dostali gól na 1:2, klesli na duchu, všechna jejich bravurnost, energie i schopnosti, které je zdobily po celý turnaj, zmizely,“ dodal.


Jinak ale Chorvatsko dostalo od dánské fotbalové ikony velkou poklonu. „Inspirovali nás všechny. Ukázali, že když do toho dáte všechno, můžete dosáhnout dobrých výsledků.“

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události