UFC

Tři bývalí šampioni UFC na cestě zpět k titulu: Kdo se mu přiblíží?

Tři bývalí šampioni UFC na cestě zpět k titulu: Kdo se mu přiblíží?
Conor McGregor vs. José Aldo | Zdroj: profimedia.cz

Aldo, Alvarez a Jędrzejczyk. Všichni tři jsou bývalými šampiony, kteří se nyní snaží dostat zpátky k tomu, co jim kdysi patřilo - k titulu šampiona UFC. Aldo i Alvarez mají navíc společné to, že je o ně připravil fenomén jménem Conor McGregor. Jędrzejczyk se zase vrací po dvou těžkých porážkách od Rose Namajunas. Nikdo z této trojice ovšem nebude mít snadného soupeře. Všichni se nachází ve světové top 5 a tak se bude zítra ráno opravdu na co dívat!

Galavečer v kanadském Calgary otevřou dvě mladé naděje v lehké váze - Alexander Hernandez a domácí Olivier Aubin-Mercier. Poté, co Herznandez naskočil na poslední chvíli do UFC a knokautoval Dariushe ze světové top 10, udělal ve svých 25 letech pořádný rozruch. Nyní jeho kvality ověří domácí Olivier a pokusí se zjistit, zda jeho poslední výkon nebyla pouhá náhoda.

Ještě rok zpátky byla Joanna Jędrzejczyk jednoznačnou královnou slámové divize a jednou z nejlepších zápasnic vůbec. Pak ovšem přišla Rose Namujanas a šokovala svět, když ji v prvním zápase knokautovala a v odvetě ji navíc i přestřílela. Rázem bylo vše, na čem tak dlouho dřela, pryč. A místo vyzývatelky si Polka musí opět vydřít. Joanna o sobě stále tvrdí, že je nejlepší na světě a ve svých očích se vidí jako šampionka. Doufejme však, že ji poslední dvě prohry nesrazí. Čekat ji bude "maličké tornádo" Teccia Torres, která se drží dlouhodobě na vrcholu slámové divize a na tento zápas se připravovala mimo jiné i se šampionkou Rose Namajunas.

Dřívější kmotr pérové divize José Aldo by také ještě jednou rád pozvedl nad hlavu titul šampiona. Třináctisekundová prohra s Conorem McGregorem, to bylo opravdu těžké sousto ke skousnutí. Poté navíc přišly dvě tvrdé porážky od současného šampiona Maxe Hollowaye a Aldo se přestal jevit jako nedotknutelný ničitel. V 31 letech má ovšem stále na to, aby se dostal zpět na výsluní. Jedinou otázkou ovšem je, zda i jeho brada je stále tak pevná a jestli nebyl odhalen recept na jeho poražení.

Jeremy Stephens ovšem nebude tím, kdo by příliš taktizoval. V rozhovoru prozradil, že nemá problém si s Aldem vyměnit kop na nohu za kop na nohu a jen ať vydrží ten silnější. Milovník knokautů a tvrdých bitev se po 11 letech v UFC blíží konečně opravdu blízko titulovému snu a výhra nad legendou, jakou je Aldo, by byla více než cenná. Poslední dva tvrdé knokauty navíc dokazují, že je ve skvělé formě.

Odveta, na kterou fanoušci netrpělivě čekali, je konečně tady. Když se poprvé Eddie Alvarez a Dustin Poirier střetli, dopadlo to bohužel diskvalifikací kvůli nelegálnímu úderu a zápas byl ukončen jako no-contest. Od UFC se čekalo okamžité opakování, ale namísto toho dostal Alvarez šanci vést tým v show The Ultimate Fighter, kde následně porazil druhého kouče Justina Gaethjeho. Poirier se cítil být právem podveden. Dostal však kompenzaci v podobě bývalého šampiona Pettise, se kterým si poradil a později stihl také vyřídit Gaethjeho. Cesty Dustina a Eddieho se tak znovu protnou a konečně se rozhodne, kdo z nich je lepší. Za tu dobu si mezi sebou stihli vybudovat i menší rivalství a tak nás nuda v kleci opravdu nečeká.

Galavečer UFC on FOX: Alvarez vs. Poirier 2 začíná dnes, dvě hodiny po půlnoci na stanici NOVA Sport 2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události