Fotbal

Proč bojler, to snad nemyslí vážně! Maskot WBA překvapil všechny

Proč bojler, to snad nemyslí vážně! Maskot WBA překvapil všechny
Zdroj: Twitter

Když minulou sezónu anglický tým West Bromwich Albion sestoupil do druhé nejvyšší anglické ligy, byl nucen změnit sponzora. To by nebylo úplně neobvyklé. To, že změní maskota by ještě také bylo v pořádku. Jenže jakým způsobem, to nikdo nečekal.

The Baggies, jak se West Bromu přezdívá, mají ve znaku drozda na bílomodrém poli a donedávna se i po klubovém trávníku proháněli dva zástupci tohoto ptačího druhu - Baggie Bird a Albi. Richard Eades, představitel Albiho minulý rok na Vánoce tragicky zemřel na zástavu srdce a tak zbyl Baggie Bird sám.


Fanoušci byli z jeho odchodu zdrceni a poslali rodině Eadse spoustu pěněžních příspěvků. Nikdo nečekal, že by ho šlo nahradit. Proto zůstali všichni v šoku, když při sobotním zápase proti Boltonu vyběhl na stadion muž převlečený za bojler.


Ano, skutečně bojler. West Brom totiž před sezónou podepsal novou sponzorskou smlouvu s firmou Ideal Boilers a rozhodl se, že nové sponzory podpoří i jinak, než nápisy na dresu. Bojlerový muž - jak novému maskotovi přezdívají se ihned stal senzací a lidé na sociálních sítích se předháněli o vtipnější komentář k celé situaci.


Později na instagramu Dave Challoner - představitel Baggie Birda a blízký přítel Eadse informoval, že West Brom bude i nadále mít jen jednoho maskota a to drozda. "Dneska to pro mě bylo fakt těžký, první zápas sezóny bez Eadsyho .. Jsem si jistý, že by se mu Bojlerový muž líbil. Přeju si, aby jsem to byl já, Eadsy a Boilerový muž. To by byl tým," posteskl si.


Všechno tedy zůstane při starém, Baggie Bird bude i nadále hrdě reprezentovat svůj klub a Bojler půjde o dům dál. Je to škoda, takového maskota jsme už dlouho neviděli a asi ani neuvidíme.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události