Fotbal

Sudí, kterého zranili fanoušci: FOTO z letadla na cestě domů!

Sudí, kterého zranili fanoušci: FOTO z letadla na cestě domů!
Zdroj: Twitter

Švédský rozhodčí Frederik Klyver už nikdy nezapomene na zápas mezi Sturmem Graz a Larnakou, který se hrál v rámci 3. předkola Evropské ligy. Do konce klání zbývalo 12 minut, když ho jeden z neukázněných fanoušků trefil sklenicí s vodou do hlavy. Sudí musel ihned na ošetření a utkání bylo přerušeno. Řečtí novináři vyfotili Klyvera při cestě domů a vypadá to, že "památku" na incident bude mít už napořád…

Záběry kolují po internetu a mnozí kroutí hlavou a říkají si, jak tohle může někdo udělat. Asistent sudího sledoval dění na hřišti a tak neměl možnost sklenici, respektive kelímku z tvrdého plastu (plného piva), nijak uhnout.

Utkání bylo přerušeno a dohrávalo se až po více než půl hodině pauzy. Zraněný rozhodčí Frederik Klyver odešel z hrací plochy s obvazem na hlavě a do dalšího dějství už nezasáhl, nahradil ho čtvrtý sudí.

Řecký deník Kerkida.net zveřejnil jako jediný fotky rozhodčího po konci zápasu. Snímky byly pořízeny v letadle, které mířilo z Rakouska, a ve kterém seděl právě Frederik Klyver a řečtí novináři. 

Související obsah

Sturm Graz útok fanouška odsoudil. "Takové chování fanouška je naprosto nepřijatelné. Poškodil pověst fotbalu i celého našeho klubu. Vždy se snažíme ve fotbale vidět jen to pozitivní a brát jej jako svátek. Spravedlnost je naší hlavní prioritou. Je nám líto, že jsme dnes zklamali mnoho příznivců," uvedl rakouský celek v oficiálním prohlášení.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události