Robert Wickens

Šílená nehoda v IndyCar! Pro Wickense musel přiletět vrtulník

Šílená nehoda v IndyCar! Pro Wickense musel přiletět vrtulník
Zdroj: Twitter

Jen pár kol stihli odjet piloti IndyCar Series na oválu Pocono Raceway. Krátce po startu došlo ke kontaktu kol vozů Roberta Wickense a Ryana Hunter-Reaye. Wickensův vůz se odlepil od dráhy, narazil do záchytného plotu a od něj se odrazil zpátky na dráhu. Podle INDYCAR byl po nehodě Wickens při vědomí. Do nemocnice jej odvezl vrtulník.

Robert Wickens utrpěl při nehodě zranění dolních končetin, pravé ruky a páteře, uvedla v noci na pondělí v prohlášení INDYCAR. Jezdec má také pohmožděnou plíci. Nad ránem našeho času čekal na magnetickou rezonanci a následnou pravděpodobnou operaci.

Nehoda vypadala opravdu hrozivě. Wickensova formule se odlepila od dráhy a narazila do plotu, který vůz doslova očesal. Dopadla zpátky na dráhu a v hodinách klouzala na spodní část okruhu. Ačkoliv byli u Wickense hned záchranáři, vyprostit jej z vozu jim trvalo 12 minut.

Na místě byla sanitka, která kanadského závodníka převezla k připravenému vrtulníku. Zhruba po hodině vystoupil viceprezident INDYCAR pro komunikaci Curt Cavin a oznámil, že Wickens byl po nehodě při vědomí a byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Lehigh Valley na další vyšetření.

Po závodě INDYCAR upřesnila, že Wickens utrpěl "otropedická zranění". O jak vážný úraz šlo, ale neuvedla. Jezdce v tu dobu navíc stále vyšetřovali lékaři. Další informace poskytla série nad ránem.

K nehodě došlo v 7. kole, v tu chvíli se ale závod vlastně teprve začal. Ještě před startem totiž měl potíže Spencer Pigot, narazil do zdi a nad okruhem zavlály žluté vlajky. Restart přišel až v sedmém kole. Wickens a Hunter-Reay bojovali o třetí místo.

Hunter-Reay byl vpředu, ve druhé zatáčce se jeho levé zadní kolo dotklo pravého předního kola kanadského závodníka. "Začal jsem mu ujíždět, a když jsme se dostali do 2. zatáčky, myslel jsem, že jsem už před ním," řekl bezprostředně po propuštění ze zdravotnického střediska Hunter-Reay.

Související obsah

Ten vyvázl z nehody nezraněn. Stejně tak Takuma Sató. Kanaďan James Hinchcliffe se po vyproštění držel za zápěstí. V havárii byl zapleten také Pietro Fittipaldi, který se nedávno zotavil ze zlomenin obou nohou, které utrpěl na jaře v belgickém Spa.

Podle šéfa jeho týmu Dalea Coynea si Fittipaldi stěžoval na bolest v pravém kotníku. Naštěstí rentgeny ukázaly, že si zranění neobnovil. Stejně tak Hinchcliffe vyvázl z nehody nezraněn. Okamžitě ale zamířil do nemocnice v Lehigh Valley za svým stájovým kolegou a nejlepším přítelem Wickensem.

Závod byl na téměř dvě hodiny přerušen. Závodit se zase začalo až po půl jedenácté večer středoevropského času.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.