Rychlobruslení

Trenér Novák reaguje na drsné obvinění: Nevím, co ji k tomu vede

Bronzová olympionička Karolína Erbanová v pondělí odpoledne šokovala všechny fanoušky, když oznámila, že se rozhodla ukončit kariéru. Hlavní důvodem měly být dlouhodobým neshody s reprezentačním trenérem rychlobruslařek Petrem Novákem. Ten se pak na její drsné vyjádření rozhodl zareagovat.

Hodně dlouhý status napsala Erbanová na svůj oficiální facebook a nebrala si servítky.
 

Související obsah


 

"Jsem připravená závodit a šířit slávu své země jediným způsobem, který umím. Nejsem však už nadále připravená být obětí manipulativního, ponižujícího a útočného chování reprezentačního trenéra Petra Nováka, jehož lidské ani pracovní metody naprosto nesouzní s mými a nemohou mě vést k dobrým výkonům," uvedla mimo jiné ve svém prohlášení.
 

Reakce Trenéra Nováka na sebe nenechala dlouho čekat a reprepentační trenér rychlobruslařek prohlásil, že neví, co tím má Erbanová na mysli.


 

"Jsem velmi překvapený tím, že se Karolína Erbanová rozhodla ukončit profesionální kariéru. Netušil jsem o tom. Jsem právě se svým týmem na soustředění v Itálii, volali mi to známí a od nich jsem se také zprostředkovaně dozvěděl o důvodech, o nichž uvádí, že stály za jejím koncem. Nemám teď dostatek informací, takže bych k celé věci nechtěl nic říkat. Až se seznámím se vším, co Karolína prohlásila, vyjádřím se víc," zní oficiální vyjádření trenéra Nováka.


Vedení Českého olympijského výboru (ČOV) doufá, že rozhodnutí Erbanové není definitivní. "Je nám velmi líto, že se bronzová olympijská medailistka z Pchjongčchangu rozhodla ukončit kariéru v pouhých 25 letech. Její rozhodnutí musíme respektovat, nicméně doufáme, že není definitivní a že Karolínu uvidíme závodit i na dalších zimních olympijských hrách v roce 2022 v Pekingu," uvedli představitelé ČOV v prohlášení.
 

Stanovisko rychlobruslařského svazu není momentálně možné získat, předseda svazu Josef Nechutný je na dovolené.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události