APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Sladká výhra Olympie! V Radotíně zaskočila rivala z Hradce!

Sladká výhra Olympie! V Radotíně zaskočila rivala z Hradce!
Zdroj: Olympia Praha

Fotbal někdy píše hodně zajímavé příběhy. Stejně jako ve středu v MOL Cupu, kde se zrodilo ejdno velké překvapení. Ale nikoli na úkor týmu z nejvyšší soutěže, nýbrž druhé ligy. Favorizovaný Hradec Králové vyřadila Olympia Radotín, bývalý městský rival Votroků.

Pro tým Olympie to snad byla výhra cennější, než kdyby přišla proti Spartě nebo Slavie. Malý klub z Radotína si totiž vvšlápnul na svého slavnějšího městkého rivala, v jehož stínu se několik let krčil.

Ptáte se, jak je to možné, když klub Olympia je pouze rok starý a své domácí zápasy hraje momentálně v Radotíně? Za vším vězí historie. Ta totiž v tomto případě sahá právě do Hradce, kde Olympia dlouho hrála. 

Jenže když si tam řed dvěma lety vykopala slavný postup do druhé ligy, kvůli nevyhovujícímu stadionu se odstěhovala na pražský Strahov. Tam ale už po sezoně skončila, spojila se s SC Radotín a "dobrovolně" spadla do ČFL.

Jak je ale vidět, ani to nezabránilo domácím, aby si nepřipsali sladký triumf nad odvěkým sokem. Hradec porazili 2:1 po brankách Jakuba Trýzny. 

fre, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události