Fotbal

Bude někdo lepší? 7 rekordů, které už dlouho nikdo nepřekonal!

Bude někdo lepší? 7 rekordů, které už dlouho nikdo nepřekonal!
Zdroj: Profimedia

Milovníci statistik a čísel si v tomto přehledu přijdou na své. Ve sportovní historii je napříč disciplínami několik hvězd, které ve své době stanovily neuvěřitelné milníky, které dodnes nikdo nepřekonal. Ani po dlouhých letech. Namátkou Wayne Grezky v NHL, Wilt Chamberlain v NBA či Michael Phelps na olympiádách. A jak dlouho se hrál nejdelší tenisový zápas? I to je zde zahrnuto.

Tento zajímavý přehled připravili pro své čtenáře redaktoři portálu TVNoviny.sk. Jedná se o sedm sportovních rekordů, které už pravděpodobně nikdo nepřekoná. 

Wayne Gretzky a jeho bodová smršť v NHL

Wayne Gretzky je jeden z nejlepších hokejistů historie, o tom není třeba diskutovat. Tento argument se opírá o jeho bohatou kariéru a také o statistiky. Vždyť dodnes vede tabulku nejproduktivnějších hráčů NHL. Dokázal nasbírat úctyhodných 2857 kanadských bodů.

Zdroj: Profimedia

Za ním je Jaromír Jágr, který má o 936 bodů méně. Gretzky, někdejší útočník Edmontonu, Los Angeles či New Yorku Rangers dokázal během sezony udělat i 215 bodů.

Pokračujte na další stranu...

Wilt Chamberlain a neuvěřitelný průměr bodů na zápas v NBA

I basketbalová NBA má svého bodového rekordmana. Wilt Chamberlain dokázal během jednoho utkání zaznamenat 100 bodů. I díky tomu je jediným hráčem v historii nejprestižnější basketbalové soutěže, který měl za sezonu 40 až 50 bodů v průměru na zápas. 

Druhé místo patří Chamberlainovi ve statistikách průměrně získaných bodů na zápas během celé kariéry. Tam se dostal Wilt Chamberlain na 30,06. V tomto ohledu je lepší už jen Michael Jordan se 30,12 bodu na zápas.

Pokračujte na další stranu...

Phelpsovy zlaté medaile na olympiádě!

Plaveckou hvězdou první třídy je Michael Phelps. Třiatřicetiletý Američan startoval už na čtyřech olympiádách a na všech získal zlatou medaili. Ve své sbírce jich má celkem 23. V tomto ohledu není na světě úspěšnější sportovec.

Zdroj: ČTK/AP

Vedle kovů nejcennějších získal Michael Phelps na olympiádách také dvě bronzové a tři stříbrné. A šestadvacet zlat z mistrovství světa? Nabízí se snad už jen otázka, kam to ten Phelps všechno ukládá.

Pokračujte na další stranu...

Šíleně dlouhý zápas Wimbledonu. Trval přes 11 hodin!

Hrálo se tři dny, než se nervy drásající utkání Johna Isnera a Nicolase Mahuta dohrálo. Dvakrát se kvůli tmě muselo přerušovat a čistého času se hrálo 11 hodin a 5 minut.

Zdroj: Profimedia

Šlo o zápas 1. kola londýnského grandslamu v roce 2010. Vyhrál John Isner, který ovládl pátý set 70:68.

Pokračujte na další stranu...

Archie Moore a jeho rekord K.O. během kariéry...

Floyd Mayweather je sice nejbohatší boxer současnosti, ale kdyby Archie Moore žil v jiné době, byl by to on, kdo by plaval v bazénech plných bankovek a užíval si neskutečného luxusu. Právě Moore je totiž boxerem se 131 K.O. v profesionální kariéře. Ta trvala od roku 1938 do roku 1963.

Zdroj: Profimedia

Žádný jiný boxer nemá více knockoutů a Archie Moore je tak tím nejlepším v tomto ohledu. Z 219 zápasů jich vyhrál 185. To zmíněný Mayweather má "jen" 27 K.O. zápasů.

Pokračujte na další stranu...

Neporazitelný antukový král Nadal - 81 výher v řadě!

Rafael Nadal si v letech 2005 až 2007 připsal rekordních 81 vítězných zápasů v řadě. Tedy, co se týče antuky. Vynikající sérii mu přerušil až Roger Federer.

Zdroj: Profimedia

Španělská hvězda vyhrála všechny grandslamové turnaje. Nejvíce titulů má Nadal právě z antukového French Open a to celkem 11.

Pokračujte na poslední stranu...

13 let neporažený…

Od roku 1987 do roku 2000, tedy dlouhých 13 let (887 výher), neprohrál "ruský medvěd" Alexander Karelin řeckořímský zápas. Recept na něj našel až v olympijském finále v Sydney Američan Rulon Gardner.

Zdroj: Profimedia

Alexander Karelin se stal během své kariéry trojnásobným olympijským vítězem. Zlato získal v Soulu 1988, Barceloně 1992 a Atlantě 1996.

Pomalu se Karelinovi blíží hvězda UFC Khabib Nurmagomedov, který je na profesionální scéně deset let a jeho bilance je 26 výher a žádná prohra. Toho se pokusí porazit už 6. října Conor McGregor.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.