Barbora Hermannová

Otevřená zpověď: Hermannová o milionech, Sluková o stalkerovi!

Otevřená zpověď: Hermannová o milionech, Sluková o stalkerovi!
Zdroj: Profimedia

Být profesionálním sportovcem je v mnoha ohledech fantastické. Máte slávu, hodně peněz a děláte to, co vás baví. Jenže každá mince má dvě strany. České duo plážových volejbalistek Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová o tom vyprávělo pro magazín Lidových novin. Zejména o těch temných stránkách jejich sportovních životů.

Kariéru Markéty Nausch Slukové hodně ovlivnil rozchod s parťačkou Kristýnou Kolocovou. Rozpad dvojice Maki a Kiki neřešila jen média, ale i fanoušci. "Nejvíc mi chodily zprávy asi v době rozchodu Maki a Kiki. Sem tam se ještě něco objeví. Třeba já jsem měla svého stalkera, který mi občas napsal něco nehezkého," přiznala Sluková.


V tomto případě skončilo vše naštěstí jen u nepříjemných zpráv. "Když jsem se mu to snažila vysvětlit, tak to bylo jako házet hrách na zeď a po několik zprávách jsem to skončila tak, že jsem si ho zablokovala. Řekla jsem si, že příště už do takového souboje nejdu, že nemá cenu se dohadovat a obhajovat, opravdu to nemělo cenu," doplnila.


Do českého páru se mnozí fanoušci také naváželi kvůli penězům. Přišlo jim, že si za výkony na kurtu vydělaly až moc velké peníze. Opak je prý ale pravdou. "Někdo na internetu vypsal, že bychom měly mít na účtu přes šest milionů korun. Psala mi to ségra, tak jsem ji uklidňovala, že takový obnos rozhodně nemáme. Ač ty částky vedle našeho jména vypadají hezky, tak všechno musíme zdanit, plus část dáváme trenérovi," zdůraznila Hermannová s tím, že si dvojice v začátcích platila i náklady spojené s cestováním a fyzioterapeuty.

Související obsah


Rivalita podle volejbalistek však v tomto sportu není zdaleka žádná. S tenisem, kde se na kamarádství rozhodně nehraje, se to prý vůbec nedá srovnávat. "Komunita plážových volejbalistů a volejbalistek, která pravidelně objíždí turnaje a potkává se týden co týden, je poměrně malá, takže nějakou nepříjemnou rivalitu a konkurenci příliš nevnímáme. U jiných sportů, kde je víc hráčů i výrazně větší peníze, jako třeba tenis, to je asi jiné," uvedla Sluková.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události