Barbora Hermannová

Obrovský úspěch: Hermannová se Slukovou končí nakonec druhé!

Obrovský úspěch: Hermannová se Slukovou končí nakonec druhé!
Zdroj: Profimedia

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková obsadily na finálovém turnaji Světového okruhu v Hamburku druhé místo. Ve finále český pár prohrál se světovými jedničkami Agathou a Dudou z Brazílie 15:21, 19:21.

V dopoledním semifinále české hráčky zvítězily nad Australankami Mariafe Artachovou a Taliquou Clancyovou 2:1 na sety a třísetový dlouhý zápas, ve kterém otáčely nepříznivý vývoj skóre jim možná vzal potřebné síly.

Nausch Sluková a Hermannová se s Brazilkami utkaly i v základní skupině a podlehly jim ve třech setech. Odveta se ve finále nepodařila, třetí turnajový triumf v sezoně tak po Ostravě a vídeňském majoru nepřidaly. Naopak pětatřicetiletá Agatha s dvacetiletou spoluhráčkou si spravily chuť po loňském hamburském finálovém nezdaru.

Turnaj mužů vyhráli norští mistři Evropy Anders Mol a Christian Sörum. Ve finále zdolali ve dvou setech Poláky Michala Bryla s Grzegorzem Fijalkem a stejně jako vítězná ženská dvojice získali prémii 150.000 dolarů (3,4 milionu korun). České hráčky dostanou za druhé místo 80 tisíc dolarů.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události