Další sporty

Hermannová hlásí změny. Po konci Slukové má novou parťačku i trenéra

Jedna z nejlepších českých beachvolejbalistek Barbora Hermannová si po odchodu Markéty Slukové našla novou parťačku. Tou se stala Marie-Sára Štochlová, která dosud působila v tandemu s Martinou Williams.

Po hořkém přerušení kariéry Markéty Nausch Slukové, která vinou koronaviru přišla o olympijské hry v Tokiu, si její parťačka Barbora Hermannová našla novou hráčku do tandemu, kterou bude Marie-Sára Štochlová. Ta doposud působila s Martinou Williams a českým jedničkám v minulé sezóně zatápěly. 

"Maruška byla hned od začátku první volba, viděla jsem v ní mladý energický talent, který se dá hodně tvarovat. Líbila se mi loni na Mistrovství republiky, kdy nám se svojí tehdejší parťačkou zavařily v zápase o postup do semifinále," pronesla Barbora Hermannová na adresu nové spoluhráčky. 

Lehké rozhodování neměla ani Marie-Sára, neboť tvořila tandem s Martinou Williams, se kterou si Štochlová výrazně sedla a společně byly úspěšné. "Rozhodování, jestli přijmout, nebo nepřijmout nabídku Báry, pro mě určitě nebylo jednoduché. Měla jsem za sebou poměrně úspěšnou sezonu s mojí bývalou parťačkou Martinou Williams, kdy jsme se sešly tak nějak na poslední chvíli, cíle jsme si nenandaly nějak vysoko, a nakonec máme dvě medaile. Lhala bych, kdybych řekla, že to nebyl můj sen a cíl, aby ta situace nastala - chtěla jsem být v tu chvíli pro Báru první možnost a dělala jsem pro to vše, co bylo v mých silách,“ pronesla Štochlová.

Související obsah

​Trenérem české dvojičky bude Argentinec Sebastian Menegozzo, který nově vzniklému tandemu výrazně věří. "V Marušce vidím mladý talent, v Báře zase osvědčenou zkušenost. Na obou je ale vidět hlad po nových výzvách. Chceme se naučit co nejvariabilnější styl, vytvořit si svou vlastní herní identitu, se kterou budeme schopní postavit se a konkurovat soupeřkám. Pokud se nám podaří využít individuální potenciál Báry i Marušky, tak nemám obavy, že bychom nedosáhli našich cílů,“ pronesl Menegozzo.

"Sebastiana jsem přivedla já, znám ho ze Světové série, fungoval na Slovensku u jejich nejlepšího týmu, pak v Německu, poslední tři roky trénoval nejlepší španělský tým, se kterým byl na olympiádě. Věděla jsem, že španělské holky se budou rozcházet, protože jedna končí kariéru, druhá možná bude chtít dítě, takže jsem měla tušení, že Sebastian bude volný. Jeho tréninky, které jsem na různých soustředěních zažila, se mi líbily, cvičení měla smysl, líbilo se mi, jakou práci udělal s týmy, se kterými pracoval," hodnotila změnu Barbora Hermannová.

Poprvé se obě hráčky po svém boku představí v první polovině listopadu na čtyřhvězdičkovém turnaji Světové série v Itapemě, která leží v Brazílii. Čtyřdenní turnaj startuje 10. listopadu. "Pojedeme tam s ambicemi získat nějaké body, které se nám můžou hodit do žebříčku, jelikož Maruška může akorát bodově získat, já zase nebudu velké body ztrácet. Pro nás je to benefit v mnoha aspektech. Výsledek není úplně směrodatný, jsme spolu krátce, trenér se rozmýšlel, jestli vůbec do Brazílie jet," řekla na závěr Hermannová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události