Premiéra bude se dvěma Čechy: SSL startuje, chystá se 60 přenosů!
Zdroj: Profimedia
Aktualizováno
11:21, 19. 9. 2018
Pět měsíců pauzy skončilo a kola nejuznávanější florbalové ligy světa se opět roztáčí. Čím bude zajímavý nový ročník a na co se těšit? Věřte, že i přes několik konců nebo přerušení kariér bude švédská SSL nabitá.
Inzerát
Inzerát
Johan Samuelsson, Rasmus Sundstedt a Kim Nilsson. To jsou jména, která se nejvíc skloňují ve výčtech posil pro novou sezonu SSL. Kdo bude nejplatnější? A který z nich se bude na konci radovat z titulu?
Zdroj:
Profimedia
Dva roky ve švýcarském Rychenbergu stačily a kdysi nejdražší florbalista světa Rasmus Sundstedt už je zase zpátky v rodné zemi. Pro návrat si logicky zvolil Storvretu a s týmem úřadujících šampionů bude usilovat o obhajobu. Otázkou ale je, jakou roli mu přichystá nový trenér Orlů Andreas Harnesk. Všichni ví, že Sundstedt umí hrát na jakémkoli postu..
Pokud je pro Storvretu trumfem Rasmus Sundstedt, největší rival z Falunu má radost z toho, že vyhrál bitvu o Johana Samuelssona. Ten se musel smířit s tím, že v rodném Sundsvallu o návrat do elitní ligy stále bojují a tak přijal nabídku oblékat růžový dres. Kapitán švédské reprezentace se také vrací ze švýcarské NLA a už na letním Czech Open ukázal, jak dokáže zvednout hru už tak skvělého Falunu.
Třetím do party hvězdných navrátilců je Kim Nilsson. Ten chyběl v SSL dokonce čtyři roky. Po dvou letech v Grasshoppers Curych a se rozhodl, že dostane do superligy svůj milovaný Kalmarsund, kde s florbalem začínal. A po dvouleté snaze se mu to opravdu podařilo! Nováček soutěže i díky přítomnosti Nilssona nemá malé ambice a možná se popere i o play off!
Švédská superliga se ale i rozloučila s jednou velkou personou. Nejslavnější florbalista světa Mika Kohonen se ve svých 41 letech rozhodl pro návrat domů do Finska.
Zdroj:
Profimedia
NOVA Sport nabídne šest desítek přímých přenosů včetně závěrečného boje o zlato. Vysílání začíná už první hrací den, tedy ve středu 19. září a to zápasem Vaxjö – Linköping, ve kterém budou k vidění i dva čeští florbalisté v dresu hostů Matěj Jendrišák a Ondřej Němeček.
Pravděpodobné sestavy zápasu Vaxjö - Linköping:
VAXJO
Kastengren / Omanovic
Jonsson - Nivestam
Roos - Jansson
Ramirez - L. Pettersson
Plán vysílání NOVA Sport na nejbližší dobu:
St 19.9 18:30 Växjö – Linköping
Ne 23.9 17:00 Mullsjö – Kalmarsund
Čt 27.9 19:00 Storvreta – Örebro
Ne 30.9 13:00 Linköping – Höllvikens
Ne 30.9 17:30 Växjö – Helsingborg
St 3.10 19:00 Linköping – Kalmarsund
So 6.10 14:00 Jönköpings – Höllvikens
Ne 7.10 17:00 Helsingborg - Linköping