Cyklistika

Vítěz Tour de France přišel o trofej! Thomasovi ji někdo ukradl

Vítěz Tour de France přišel o trofej! Thomasovi ji někdo ukradl
Zdroj: Profimedia

Fanoušci v Británii se těšili, že uvidí pohromadě všechny trofeje ze slavných cyklistických závodů Grand Tour, tedy italského Gira, francouzské Tour a španělské Vuelty. Jenže trofej z Tour de Frane někdo ukradl!

Britští cyklisté si letos podmanili všechny nejslavnější závody. Italské Giro vyhrál Chris Froome, Tour si podmanil Geraint Thomas a britskou nadvládu vyšperkoval na Vueltě Simon Yates.

Související obsah

Trofeje ze všech závodů byli zapůjčeny firmě Pinarello, která dodává kola pro tým Sky, za kterou Thomas a Froome jezdí.

Výstavu v anglickém Birminghamu měly ozdobit právě zmiňované trofeje, ale během úklidu po otevíracích hodinách se trofej, kterou Thomas ve Paříži slavnostně zvedal nad hlavu ztratila!

"To, co se stalo, je neuvěřitelně nešťastné. Je jasné, že ta trofej je sama o sobě neprodejná, ať ji vzal, kdo ji vzal. Ale je to rána pro mě a pro celý tým. Doufejme, že ten, kdo ji má, bude tak hodný a zase ji vrátí,“ nechal se slyšet Thomas.

S reakcí se přidal i vítěz letošního Gira Froome a jeho jednoslovný vzkaz na twitteru mluví za vše. "Otřesné" a přidal smutný emotikon.

Případem se nyní zabývá policie. Ředitel společnosti Pinarello Richard Hemington je krádeží zdrcen. "Jsme pochopitelně zničeni. Přijímáme plnou zodpovědnost za odcizení a Geraintovi se osobně omluvíme. Pochopitelně uděláme vše pro to, abychom trofej našli,“ řekl zoufale Hemington.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události