Velká pardubická

Tragédie na Velké pardubické: Další smrt na Taxisově příkopu!

Tragédie na Velké pardubické: Další smrt na Taxisově příkopu!
Zdroj: ČTK

Velká tragédie postihla 128. ročník Velké pardubické. Jeden z favoritů, devítiletý kůň Vicody, na Velkém Taxisově příkopu chyboval a po pádu zemřel. Když se to dozvěděl ještě otřesený žokej Josef Bartoš, byl v šoku.

Tři koně nezvládli Velký Taxisův příkop. Ter Mill, Templář a Vicody, v jehož sedle byl Josef Bartoš. "Bohužel udělal chybu, skočil skok strašně nízko a dopadl na hranu. Jeho skok neměl ideální křivku, jak by to mělo být. Do skoku bylo všechno naprosto v pořádku, ale potom už si nic nepamatuji, byl jsem chvíli mimo," cituje vyjádření Bartoše iSport.cz.

Bartošovi se nic vážného nestalo a nemusel ani do nemocnice. To jeho kůň Vicody bohužel takové štěstí neměl a zemřel. Před čtyřmi lety zemřela na Taxisu klisna Zulejka, která si zlomila vaz. I tehdy byl v jejím sedle Josef Bartoš. 

Velký Taxisův příkop je nejznámějším skokem Velké pardubické. Pro žokeje je ale kvůli své obtížnosti velmi obávaný. Od roku 1927 zemřelo na Taxisu 25 koní. I proto se v minulosti několikrát upravoval, ale i tak je stále nebezpečný, jak se znovu potvrdilo.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události