Tenis

Ósakaová podlehla Stephensové, Bertensová šokovala Kerberovou!

Ósakaová podlehla Stephensové, Bertensová šokovala Kerberovou!
Zdroj: Profimedia

Tenisový Turnaj mistryň pokračuje v Singapuru už druhým dnem a v úvodním zápase Červené skupiny porazila Američanka Sloane Stephensová Naomi Ósakaovou 7:5, 4:6, 6:1. V dalším zápase předvedla dokonalý obrat Nizozemka Kiki Bertensová, která porazila nejvýš nasazenou Němku Angelique Kerberovou 1:6, 6:3, 6:4.

Stephensová v první sadě dvakrát neudržela výhodu brejku. Diváky pak pobavil i sběrač, který odstraňoval brouka z kurtu a zprvu nevěděl, jak na to. Američance se dál dařilo výborně bránit a po jednapadesát minutách první dějství ukončila.

Druhou sadu ale ztratila, protože při setbolu Japonky udělala dvojchybu. Do třetího setu vstoupila Američanka lépe, rychle vedla a ztratila jen jeden game. První mečbol Ósakaová odvrátila, ale při druhém Stephensové pomohla dvojchybou.

 

Bertensová předvedla fantastický obrat


Wimbledonská vítězka Kerberová je v Singapuru při neúčasti světové jedničky Simony Halepové z Rumunska nejvýše nasazenou hráčkou a svou roli potvrdila v prvním setu. Loňskou účastnici Turnaje mistryň ve čtyřhře Bertensovou za půl hodiny smetla 6:1 a zdálo se, že jako jediná z žebříčkových favoritek v úvodním kole zápasů uspěje.

Šestadvacetiletá Bertensová se ale nenechala nezdarem v úvodním setu odradit a vývoj otočila. Hráčka, jež se dostala do Singapuru právě až po odhlášení zraněné Halepové, se postarala o největší překvapení prvních dvou dnů. Čtyři nejvýše nasazené hráčky prohrály úvodní zápasy poprvé od roku 2003, kdy byl zaveden současný skupinový formát turnaje.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události