Karlos Vémola

Bijec Vémola dostal pozvánku na Hrad: Nechoď tam, vzkazují mu!

Bijec Vémola dostal pozvánku na Hrad: Nechoď tam, vzkazují mu!
Zdroj: Profimedia

Spousta českých sportovců je hrdá na to, že může reprezentovat Českou republiku. Jedním z nich je i zápasník MMA Karlos Vémola. Tomu přišla od prezidenta Miloše Zemana pozvánka na Hrad. Vémola si to zasloužil nejen svými sportovními výkony, ale i tím, že v Americe odmítl trenky od sponzora, jelikož by na nich chyběla česká vlajka.

Vémola se v rozhovoru pro iDnes.cz přiznal k tomu, že pozvánku na Hrad přijal zejména kvůli, aby zpropagoval MMA. Politický podtext v tom není. "Nebudu se vyjadřovat, jestli je Miloš Zeman dobrým příkladem pro Česko, jestli ho někdo volil, o tom si každý udělá obrázek sám. Já bych se pozastavil nad tím, že žádný zápasník MMA nikdy nedostal takové pozvání," zdůraznil Vémola.

Na sociální síti přišlo Vémolovi od fanoušků spoustu vzkazů na toto téma. Někteří mají z pozvánky českého bojovníka na Hrad radost, jiní to nemohou rozdýchat. "Tak a teď to zdvořile odmítnout a zase se věnovat sportu, jo? Chápu, že je to velká čest, ale vážně se ti tam chce jít? Jestli tam Vémola půjde, tak si shodí všechno, co vybudoval," zní v komentářích.

Související obsah

Někdejšímu zápasníkovi UFC vadí i kritika, směrem k prezidentovi. A to v tom ohledu, že si ho lidé zvolili a tak by to měli ostatní respektovat. "Před každým zápasem taky může každý říkat, co chce. Ale když někoho porazím, soupeř musí uznat, že jsem lepší, ne rozjet další „hejty“. To je špatná vlastnost českého národa," přirovnal Vémola situaci ke sportu.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Karlos Vémola

Důležité Události