Box

Smrtící K.O. Boxer spadl v ringu do kómatu, ránu nepřežil

Smrtící K.O. Boxer spadl v ringu do kómatu, ránu nepřežil
Zdroj: Twitter

Měl to být jeden z jeho posledních zápasů v kariéře, ale stal se tím posledním v jeho životě. Legendárního thaiboxera Christiana Daghia v pátek knockautoval Don Pareuang tak nešťastně, že spadl Ital do kómatu, ze kterého se už nikdy neprobudí.

Devětačtyřicetiletému Italovi se podařilo po tvrdé ráně jednou zvednout ze země. Když ale přišla další přesně mířená rána do obličeje, spadl na záda s nepřítomným výrazem ve tváři.


Daghio, který se k boxu dostal díky dlouholeté kariéře v bojovém umění Muay Thai, zemřel v nemocnici o několik hodin později. V Thajsku boxoval o titul stříbrné těžké váhy WBC Asijské Boxerské Rady.

VIDEO ZÁPASU OBSAHUJE DRASTICKÉ ZÁBĚRY!


„Zemřel tak, jak chtěl. Necítím žádnou lítost, protože přesně takhle si to představoval. Chtěl bojovat až do 80. Ring byl jeho život a zemřel jako šampion,“ vyjádřil se k tragické smrti Christiana Daghia jeho bratr Fabrizio.


„Můj bratr měl v Thajsku přítelkyni a pětiletou dceru, která stále neví, že je její táta mrtvý,“ dodal smutně Fabrizio.


Krátce po tvrdém knockoutu se snažil Daghiovi pomoci rozhodčí. Jeho soupeř si žádného problému nevšiml a oslavoval výhru. Až do chvíle, kdy se dozvěděl, že jeho rivala převezli do nemocnice.


Důvod byl zřejmý. Poškození mozku stovkami ran, které boxer za svou kariéru obdržel.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Box

Důležité Události