Fotbal

Teplice reagují na Kučerův trest. Komisi doporučili poslouchat rap!

Teplice reagují na Kučerův trest. Komisi doporučili poslouchat rap!
Zdroj: Profimedia

Záložník Teplic Tomáš Kučera se před časem objevil v klipu rappera Bulhara. Na tom by nebylo nic špatného, ale fotbalista v něm urážel Spartu a hlavně Romana Berbra a Miroslava Peltu a od etické komise FAČR dostal pokutu ve výši 60 tisíc korun. K trestu se teď vyjádřilo i vedení Teplic.

Sedmadvacetiletý fotbalista svůj hudební talent rozhodně nezapře, ale své myšlenky měl asi trochu krotit.

Související obsah


 

"Hraju za Teplice, ne za vyje*anou Spartu, Je*u toho Berbra a samozřejmě Peltu,“ opřel se v rappovém klipu do současného místopředsedy FAČR a bývalého šéfa asociace se vztyčenými prostředníčky.

Související obsahTato slova ho stála 60 tisíc korun a vedení teplického fotbalového klubu se prostřednictvím předsedy představenstva k trestu vyjádřilo následovně:
 

"Rozhodnutí etické komise FAČR, týkající se pokuty pro našeho hráče Tomáše Kučeru ve výši 60 000 Kč za text v klipu na Youtube, považuji za naprosto nepřiměřené. Souhlasím sice s tím, že forma textu není vhodná, ale je v žánru rapové hudby běžná. Doporučuji členům komise poslechnout si některé hity tohoto hudebního směru.

Oceňuji nadhled činovníků pražské Sparty, kteří to vzali s úsměvem, na rozdíl od reakce funkcionářů FAČR, která mě vlastně ani nepřekvapila. Chtějí upevnit respekt a svoji autoritu trestáním mladého hráče za “klukovinu” a skandální případy přehlížejí.

Negativní image vedení českého fotbalu není zaviněna hráči nebo kluby, ale právě nevysvětlenými a netrasparentními kauzami na úrovni FAČR a jejich vlivem na fotbalové prostředí. Pokud se náš hráč rozhodne odvolat, může počítat s podporou našich právníku z úrovně vlastníka klubu," nechal se slyšet Pavel Šedlbauer ve svém vyjádření a dal tím tak nepřímo najevo, že by si členové komise měli občas také od fotbalu odpočinou a pustit si třeba v rádiu nějakou muziku.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události