Stefan Liv

Slavil by narozeniny: Fanoušci dali zesnulému hrdinovi dojemný dar!

Slavil by narozeniny: Fanoušci dali zesnulému hrdinovi dojemný dar!
Zdroj: Profimedia

Tři dny před Štědrým dnem by oslavil osmatřicáté narozeniny. Těch se ale bývalý hokejový gólman Stefan Liv nedočkal. V září 2011 totiž zemřel spolu se svými spoluhráči v letadle týmu Lokomotiv Jaroslavl při cestě na zahajovací utkání sezony. Fanoušci na Liva ale nezapomínají a k narozeninám mu připravili dojemný dárek.

Bylo 7. září 2011 a Lokomotiv Jaroslavl se chystal na zápas do Minsku. Jenže krátce po startu se letadlo s celým týmem nedaleko za letištěm zřítilo. Příčinou havárie byla chyba pilotů, respektive jednoho z nich, který nebyl po zdravotní stránce zdravotně způsobilý k provozování své práce. Měl poruchu přenosu nervových signálů. To vedlo k tomu, že necítil, že má nohu na brzdě, což způsobilo celou tragédii.

Související obsah

Na palubě Jak-42 byli i čeští reprezentanti Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek. V troskách se udusily nebo uhořely i další hvězdy. Třeba švédský brankář Stefan Liv. Ten by v pátek oslavil 38. narozeniny. A fanoušci to moc dobře vědí a na Liva si vzpomněli. "Děkujeme Stefane," stálo na transparentu, který ukázali příznivci HV71, za který Liv chytal, před zápasem s Färjestadem.

Zdroj: facebook

Příběh Stefana Liva by vydal na knihu. Ale alespoň krátce si ho připomeňme. Jeho původní jméno bylo Patrik Sliž. Narodil se v roce 1980 v polské Gdyni, odkud jako dvouletý odcestoval k náhradní rodině do Švédska. Adoptivní rodiče mu dali jméno Liv, což znamená "život". Svou původní rodinu nikdy nepoznal. Jeho matka, která ho měla v šestnácti letech, se ho vzdala. Otec byl námořník z Kuvajtu a nikdy ho také nepoznal.

Zdroj: Profimedia

Hokej začal hrát Stefan Liv už v šesti letech. A byl to dobrý tah, že si vybral tento sport. Vždyť během své relativně krátké kariéry vyhrál olympiádu, mistrovství světa či tři švédské tituly. Měl blízko i do NHL, ale nakonec působil jen na farmářské AHL. Před svou smrtí měl načít druhou sezonu v KHL. Tu první strávil v Novosibirsku, a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby si nakonec nevybral Jaroslavl…

Související obsah

Stefan Liv zemřel ve třiceti letech. Nechal po sobě dvě děti a manželku. Jeho syn chce jít v jeho šlépějích. Dvanáctiletý Herman totiž chytá v HV71, kde jeho tatínek prožil většinu své kariéry.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události