Michael Schumacher

Drahý Michaeli! Dopis a vše nejlepší k tvým 50. narozeninám!

Kulatiny! Je to tak! Legenda motoristického sportu Michael Schumacher slaví 50 let. Tedy pokud opravdu slaví. Nikdo ho už pět let neviděl. Do světa občas uniknou spekulace o tom, jak se zotavuje. Ale důkazy o tom, zda žije, nebo jak vůbec vypadá jeho zdravotní stav nejsou.

A tak tedy, vše nejlepší, Michaeli! Tvůj život byl plný úspěchů. Sedm titulů mistra světa ve Formuli 1 mluví za vše. Pobláznil si i italské fanoušky, nikomu jinému se s legendární italskou značkou nepovedlo vyhrát tenhle seriál víckrát. Ascarimu dvakrát. Laudovi stejně tak. Fangiovi jen jednou. Tobě pětkrát! A předtím ještě dvakrát v barvách Bennetonu.


I proto dodnes žiješ v srdcích fanoušků stáje z Maranella, i když ses pak na stará kolena pokoušel dát slávu i německému Mercedesu. Ale titul si s ním nezískal, to se ti nepovedlo. I proto navždy zůstaneš idolem i pro Italy.

Související obsah


To, co se stalo, je smutné. Přežils tolik karambolů na závodních okruzích. A pak se možná navěky odmlčíš po nešťastném pádu na lyžích.

Zdroj: isifa.com

Když se to stalo, přijely před nemocnici v Grenoble televizní štáby snad ze všech kontinentů. Několik dnů čekaly na jakoukoliv zprávu. Bohužel, nikdy nedostaly žádnou pozitivní.
Po týdnech čekání Tě rodina nechala převézt domů. Tam, kdes to měl rád, k Ženevskému jezeru. A i když se paparazzi snad tisíckrát snažily nafotit něco z tvého současného soukromí, nepovedlo se jim to.

Související obsah


Z tvého sídla se sice stala malá rehabilitační klinika, ale jsi doma, mezi svými a mezi těmi, kteří Tě milují. To je mnohdy víc, než mají ostatní.

Zdroj: Profimedia

Navíc máš úžasné děti. Myslím, že Ti dělají radost. Syn Mick závodí a vyhrává a už se mluví o tom, že taky nastal čas, aby dostal šanci ve formuli 1. A dcera Gina? Tak báječně jezdí na koni a také sbírá úspěchy. A sám víš, jak hodně Tě milují.

Související obsah


Občas si přečteme zaručené zprávy o tom, jak to máš, jak se ti daří a že to zřejmě nejsou úplně pohodové chvíle. Ale i ty zřejmě tušíš, že je možná zázrak, že stále žiješ a že na tebe dodnes lidé nezapomněli.

Zdroj: Profimedia

Přejeme Ti jen to nej. Přejeme Ti návrat zdraví, které se tolik omílá ve všech gratulacích. Jen ty sám ale víš moc dobře, jak je důležité. A přejeme třeba i to, abys zase někdy mohl aspoň zamávat svým fanouškům.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Michael Schumacher

Důležité Události