Fotbal

Josef Šural se dočkal a opouští Spartu. Hrát bude za Alanyaspor!

Josef Šural se dočkal a opouští Spartu. Hrát bude za Alanyaspor!
Zdroj: Profimedia

Před několika dny přiznal sportovní ředitel fotbalové Sparty Tomáš Rosický, že se klub nedomluvil na nové smlouvě s Josefem Šuralem. Bývalý kapitán klubu z Letné už neměl o pokračování ve Spartě zájem. Nyní se dočkal a po třech letech mužstvo opouští. Čeká ho nové angažmá v tureckém Alanyasporu.

Turecký klub o angažování Josefa Šurala už informoval na sociálních sítích. "Během soboty Pepa absolvoval zdravotní prohlídku a pak náročná jednání na klubu. Nakonec dopadla ke spokojenost všech stran. Počítá se s tím, že již v prvním ligovém utkání příští neděli bude k dispozici," řekl pro Sport.cz hráčův agent David Zíka.

Šural, který na Letné nosil i kapitánskou pásku, už neměl o pokračování v dresu Sparty zájem. To nedávno potvrdil sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický. "Situace je složitá. My jsme se během roku nedokázali s Pepou domluvit na nové smlouvě. Nebylo by fér, abychom svalovali v tomto ohledu vinu jen na Pepu, má v tom velký podíl i klub," vysvětlil tehdy novinářům Rosický.

Související obsah

Josef Šural přišel do Sparty v roce 2016 z Liberce. Podle serveru iSport.cz má Alanyaspor zaplatit Spartě 160 tisíc eur, což jsou v přepočtu 4 miliony korun. Někdejší útočník Zbrojovky Brno a Liberce se v Turecku upsal na rok a půl.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události