Tenis

Soupeřky Kvitové založily klub, říkají si Petřiny oběti

Soupeřky Kvitové založily klub, říkají si Petřiny oběti
Zdroj: Profimedia

V sedmnácti letech se dostala až do osmifinále Australian Open. To by většina tenistek brala jako úspěch. Amanda Anisimovová ale před turnajem prohlašovala, že má ambice na titul. Ztroskotala ale na raketě Petry Kvitové a přidala se do klubu Petřiných obětí.

Dostala jsem lekci, ale byla od jedné z nejlepších hráček na světě,“ prohlásila Američanka s pokorou po zápase, který netrval ani hodinu. A Anisimovová není jediná,která české tenistce sklonila poklonu.


„Pokud budeš takhle pokračovat dál, celé to tady vyhraješ,“ musela smeknout po druhém kole Beguová. „Když je Petra takhle žhavá, nedá se s ní hrát,“ chválila zase Švýcarka Bencicová.


Ta konejšila mladou Američanku i na twitteru. „Vítej v klubu,“ komentovala tweet Anisimovové a k tomu přidala hashtag #petrasvictims, což v překladu znamená Petřiny oběti.Mezi ty na Australian Open kromě těchto třech tenistek patří ještě Slovenka Rybáriková. V součtu s turnajem v Sydney nevyzrálo na Kvitou devět tenistek v řadě. A pokud přibydou ještě tři, zvedne nad hlavu Petra Kvitová pohár pro vítěze prvního grandslamu sezony a stane se světovou jedničkou.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události