Emiliano Sala

Tryskáč s posilou zmizel! Premier League se obává nejhoršího

Tryskáč s posilou zmizel! Premier League se obává nejhoršího
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Premier League a hlavně rodina fotbalisty Emiliana Saly se obává nejhoršího. Čerstvá posila klubu Cardiff City se vracela do Nantes rozloučit se s fanoušky. Salův soukromý tryskáč ale podle francouzských úřadů zmizel nad Normandskými ostrovy. Zda Sala přežil, není jisté.

Emiliano Sala ještě před pár dny bojoval s Mbappém o trůn nejlepšího kanonýra francouzské Ligue 1. I proto si ho vyhlédl Cardiff a argentinský kanonýr dostal příležitost zahrát si prestižní Premier League. Velšský klub vysázel na stůl 16 milionů eur (cca 400 milionů Kč), aby Salu získal.


Jenže tři dny po podpisu smlouvy přišla děsivá zpráva. Sala se měl podle anglických médií vracet z Nantes do Cardiffu, kde se byl rozloučit s fanoušky západofrancouzského klubu a připravil věci na stěhování. Zpět do Cardiffu ale soukromé letadlo nedoletělo.


Podle francouzských úřadů byl ztracen kontakt s letadlem nad Normanskými ostrovy. Web BBC uvádí, že letadlo zmizelo z radaru v blízkosti majáku Casquets, který je nechvalně proslulý mezi námořníky jako místo mnoha vraků! Poslední kontakt byl zaznamenán 13 km severo-západně od Alderney. 


Sala strávil v Nantes čtyři sezony, během nichž nasázel 40 gólů ve francouzské Ligue 1. V poslední sezoně stihl 12 gólů jen za podzim. Sala se při svém angažmá ve Francii potkal i s Jaroslavem Plašilem, když hrál v sezoně 2014/15 za Bordeaux.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události