Radek Zelinka

Pobodaný florbalista udělal první krůčky! Děkuje za velkou podporu

Pobodaný florbalista udělal první krůčky! Děkuje za velkou podporu
Zdroj: facebook

Ten kluk si prožil moc těžké chvíle. Miluje sport a sám hrál třetí florbalovou ligu za kadaňské Katy. Jenže v listopadu jeho život naprosto změnila děsivá událost. Přišel o nohu, ale je rád, že žije.

Radek Zelinka vyrazli loni na podzim s kamarády do Plzně, druhý den je čekal zápas. Bohužel se dostal se do konfliktu a když se zastal svých přátel, byl pobodán mužem z Ukrajiny. Málem vykrvácel. Čepel nože zasáhla aortu i žaludek. Radek skončil na jednotce intenzivní péče, lékařů m děkuje za život, bohužel se ale už nepodařilo zachránit jeho levou nohu…

Související obsah


Ve florbalovém prostředí se strhla lavina solidarity. Jeho spoluhráči, protihráči, ale i ti, kteří ho vlastně vůbec neznali začali posílat pod heslem „Zelí bojuj!“ finanční dary, aby se tenhle mladý kluk z Kadaně mohl uzdravit a měl i jednodušší návrat do života. Přispěl třeba i Tomáš Berdych, jehož raketa putovala do dražby.

Zdroj: facebook

Dlouhé týdny ležel na nemocničním lůžku, to pak vyměnil za invalidní vozík. Ale nyní přišla i chvíle, kdy ukázala, že bude bojovat dál. Levou nohu nahradila protéza a zatím se se svými kamarády udělal první krůčky.


„Čtyři měsíce a 12 dní po restartu života… Je to makačka, ale díky vaší podpoře, která je od začátku monstrózní, už ten maratón doběhnu,“ vzkázal Zelí všem, kteří mu drží palce. A na svůj facebook pověsil, jak sám říká, „Něco na čumendu.“

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události