Fotbal

Suárez zavzpomínal na Panenku. Real potupil krásným dloubáčkem

Suárez zavzpomínal na Panenku. Real potupil krásným dloubáčkem
Zdroj: Profimedia

Včerejší zápas španělského poháru, kde se střetli nesmiřitelní Real Madrid s Barcelonou, měl i českou stopu. Když se Luis Suárez postavil k pokutovému kopu, rozhodl se pro řešení á la Antonín Panenka.

Nejvíce byl v prvním poločase semifinále Copa del Rey vidět teprve osmnáctiletý Brazilec Vinicius z Realu Mardid, který se dostal do mnoha šancí, ale žádnou z nich nedokázal přetavit v gól, a tak první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Související obsah


V padesáté minutě poslal Barcelonu do vedení střelou k tyči Luis Suárez. Do dvoubrankového vedení se Katalánci dostali poté, co si Dembélého centr srazil do vlastní branky Francouz Varane. V sedmdesáté druhé minutě byl ve vápně faulován Suárez. K nařízené penaltě se sám postavil a proměnil ji způsobem známým po celém světě jako „Panenka“. Navase nechal skočit do strany a dloubáčkem doprostřed brány stanovil konečné skóre 3:0.


Barcelona se tak stala prvním týmem v historii španělského poháru, který si zahraje šesté finále v řadě. A pokud Katalánci vyhrají i proti postoupivšímu z druhého semifinále Valencia – Betis, stanoví další rekord, jelikož to bude již pátý triumf za sebou.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události