Milimetry od krveprolití: Boychuk unikl děsivému zranění! VIDEO

Johnny Boychuk Zdroj: Profimedia

Chybělo málo a málem stříkala krev. Obránce New Yorku Islanders Johnny Boychuk měl velkou kliku. Brusle od protihráče Mitche Marnera z Toronta mu téměř rozřízla krční tepnu, od neštěstí dělily centimetry.

Do konce druhé třetiny duelu NHL chyběla pouhá půlminuta. Boychuk se v obranné třetině srazil s Marnerem u mantinelu. Tvrdý náraz ale kanadský mladíček neustál a šel k zemi. Jeho brusle se tak rázem stala nekontrolovatelnou zbraní.

Zkušený veterán v obraně Islanders se okamžitě chytl za postižené místo, takřka v ten samý moment vystartoval z lavičky i lékař s ručníkem. Oba spěšně zamířili do kabin, na šití ale nedošlo.

Boychuk si tak mohl zhluboka oddechnout a jako správný tvrďák se ještě vrátil do hry a se spoluhráči mohl slavit jasnou výhru 6:1.

Po utkání ale přiznal velké obavy. „Děkuji za všechny pozitivní myšlenky. Byl jsem extrémně vyděšený a teď opravdu šťastný, že nade mnou dneska někdo stál. Hlavou vám proběhne spousta myšlenek, když ostří nože zasáhne váš krk," svěřil se zadák New Yorku na Twitteru.

K podobným zákrokům v nejlepší hokejové lize občas dojde. Tak jako kupříkladu 22. března 1989, kdy brusle protihráče rozřízla krční tepnu brankáři Clintu Malarchukovi.

Desátého února 2008 byl zase bruslí zasažen Slovák Richard Zedník, který málem zemřel. Lékaři mu pomohli na poslední chvíli.