UFC

Jeden chce na vrchol, druhý nemá co ztratit – to je UFC v Londýně!

Jeden chce na vrchol, druhý nemá co ztratit – to je UFC v Londýně!
Zdroj: Profimedia

Tradiční každoroční březnová zastávka UFC v Londýně se tentokrát neobejde bez největší anglické naděje, která se v loňském roce mohla stát šampionem. Místo toho je Darren Till na lovu po první porážce v kariéře a za svoji kořist si zvolil Jorgeho Masvidala.

Není to tak dávno, kdy se Till dostal do velkého povědomí fanoušků díky brutálnímu ukončení populárního Donalda Cerroneho. Následovala jeho vlastní zvýšená oblíbenost u anglických diváků, která dokonce vyústila v první galavečer v jeho rodném Liverpoolu – bylo z toho vítězství nad Stephenem Thompsonem a pozvánka na titulový souboj.


Tam poprvé narazil, a to právě bude hlavní otázka tohoto zápasu – jaký Darren Till vlastně nastoupí do klece proti extrémně nebezpečnému Masvidalovi? Dokáže se poučit z chyb a představí svoji ještě lepší verzi nebo se stáhne?
 

Jorge Masvidal je pro všechny nepříjemný match-up – na kontě přes 40 zápasů, bojoval se všemi známými jmény, pochází z drsného prostředí pouličních utkání a jeho styl se vyznačuje obrovským nátlakem a více než solidní salvou úderů. Když k tomu přidáme Tillův slib, že na soupeře nastoupí rychle a ukončí ho v prvním kole, Londýn se má opravdu na co těšit.
 

Hlavní tahák vypadá stylisticky výborně, a přestože se slibuje velká a atraktivní přestřelka, je tady hned několik proti. Oba si především dokážou eliminovat ty největší zbraně a v takovém případě může nastat situace, kdy si Till bude dávat více pozor a spíše si vybírat prostor pro velké údery, zatímco Masvidalovi se bude těžko dostávat nablízko a jeho nejsilnější stránka může být eliminována, jako tomu bylo v posledním utkání.
 

Darren Till je po nezdaru s Tyronem Woodleym odhodlán všem ukázat, že má na to se jednoho dne stát šampionem welterové váhy. Nicméně si je také vědom toho, že proti Jorgemu Masvidalovi má hodně co ztratit. Vzhledem k tomu, že se pro něj delší dobu hledal soupeř, volba nakonec padla až na číslo 11 v žebříčku této divize. Při potenciálních dvou prohrách v řadě si Till výrazně zkomplikuje celou situaci, naopak Masvidal sám po dvou porážkách nemá v tomto utkání moc co ztratit a i díky rozsáhlým zkušenostem může nastoupit do zápasu velmi uvolněný.
 

UFC v Londýně nabídne celkem 6 zápasů na hlavní kartě v atraktivním čase pro českého diváka. V krátkosti vám tak představujeme ještě další souboje:
 

Leon Edwards vs. Gunnar Nelson (welterová váha)

Mladý Angličan Edwards se neustále dožadoval větších zápasů a tady v domácím prostředí dostává místo předposledního utkání na kartě proti silnému Islanďanovi. Edwards naposledy prohrál se současným šampionem Usmanem, od té doby má 6 výher v řadě. Tento zápas se jeví jako velmi vyrovnaný – tedy takový, kde budou rozhodovat malé detaily.

Volkan Oezdemir vs. Dominick Reyes (polotěžká váha)

Skvělý zápas doprostřed hlavní karty. Vycházející a dosud neporažená hvězda Reyes si může připsat skalp nedávné vycházející hvězdy Volkana. Ten po raketovém vzrůstu zažil takový volný pád v podobě dvou zdrcujících proher v řadě, kde ho soupeři zároveň dost vyškolili. Reyes je velký ničitel, má drtivé kopy a polotěžká divize UFC potřebuje nové hvězdy.
 

Nathaniel Wood vs. José Alberto Quiñónez (bantamová váha)

Vysoké tempo a notná dávka násilí – to nabídne duel bantamové váhy, která začíná být jednou z nejnabitějších divizí v UFC. Tento zápas je trochu mimo radar a právě proto by mohl na diváky zapůsobit.

Danny Roberts vs. Cláudio Silva (welterová váha)

Další utkání na hlavní kartě, které může reálně nabídnout velkou akci a ze Silvovy strany také skvělý grappling. Danny Roberts naopak nebude mít problém proti soupeři stát a vyzvat ho na férovku.

Jack Marshman vs. John Phillips (střední váha)

Marshman měl jako jediný problémy na páteční váze a nakonec převážil o 2 libry. 20 procent jeho výdělku tak putuje na konto soupeře, přesto zápas bude. Oba umí rozdat a přijmout ránu. Jsou odolní a konkrétně Marshman nemá problém chodit do válek v kleci. Na otevření galavečera určitě dobrá volba a stejně jako Wood vs. Quiñónez je zápas trochu mimo pozornost diváků.

Hlavní kartu sledujte ŽIVĚ dnes od 21:00 na Nova Sport 2.

 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události