UFC

PREVIEW: Bitva o pozice. Kdo si zaslouží titulovou šanci?

Blíží se velké léto ve společnosti UFC, to znamená významné zápasy o titul, a proto je nedělní galavečer vnímán především jako bitva o pozice. Jako šance zařadit se do fronty a čekat na titulový zápas, a to především v těžké divizi, která má dva své další kroky celkem jasně určené.

HLAVNÍ TAHÁK


Curtis Blaydes vs. Alexander Volkov (těžká váha do 120 kg)

 
Přední těžké váhy obstarají nejdůležitější zápas na této kartě. Curtis Blaydes (13-2, 1 NC) a Alexander Volkov (31-7) měli k titulovému utkání v minulosti poměrně blízko, ale každého z nich zastavila specifická věc.

Zdroj: Nova Sport


U devětadvacetiletého Američana to bylo jedno jméno – Francis Ngannou, který s největší pravděpodobností momentálně čeká na vítěze závěrečné části trilogie Miocic vs. Cormier. Blaydes prohrál s kamerunským predátorem celkem dvakrát, podruhé to netrvalo ani minutu.


Nikdo jiný ho však za kariéru porazit nedokázal a poté, co v posledním zápase dokázal ukončit před limitem bývalého šampiona Juniora Dos Santose, bude si chtít připsat čtvrtou výhru v řadě a postavit se do fronty rovnou za svého jediného přemožitele Ngannoua.

Související obsah


Ruský velezkušený bojovník Volkov by se zřejmě býval mohl v roce 2018 utkat o titul v těžké váze, kdyby vydržel posledních 11 sekund v jinak vyhraném zápase s Derrickem Lewisem. Místo toho prohrál poprvé po pěti letech na KO a musel se zařadit hodně dozadu.


Ve všech soubojích se vždy snaží využívat svých 201 centimetrů a dlouhého rozpětí paží, zároveň se ale přišlo na jeho slabinu v podobě ukončování těžších soupeřů, do kterých určitě musíme řadit právě jeho protivníka Curtise Blaydese.


Bývalý vynikající zápasník ve volném stylu dokáže ve většině svých zápasů dominovat a v minulém utkání se navíc dokázal připravit na změnu, kdy jeho wrestling byl víceméně zneutralizován, ale Blaydes se prezentoval svým patrně nejlepším boxem v kariéře a ukázal, že se nadále vyvíjí.

Související obsah


Tato kombinace je pro Volkova doslova smrtící, a proto není divu, že ho drtivá většina fanoušků považuje za velkého outsidera. Blaydes by naopak prohrou mohl ztratit momentum a připravit se na delší dobu o možnost dostat titulový zápas.
Vše spěje k tomu, že oba aktéři hlavního taháku s celkovým počtem 30 knockoutů dohromady se nebudou chtít tahat v kleci celých 25 minut a raději se pokusí o dřívější ukončení.


NA CO SE DÁLE ZAMĚŘIT?

Josh Emmett (15-2) vs. Shane Burgos (13-1) – pérová váha do 66 kg


Nabitá pérová váha nabízí zápas dvou členů Top Ten divize, který slibuje skvělou podívanou, ať už bude trvat jakkoli dlouho. Poslední čtyři Emmettovy souboje skončily na KO, naproti tomu Burgos si příliš neláme hlavu s tím, jestli se pouští do nebezpečné situace nebo ne. To jsou veškeré ingredience pro atraktivní show.


Sledujte UFC Fight Night: Blaydes vs. Volkov v noci ze soboty na neděli od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.


Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Hlavní karta

Curtis Blaydes vs. Alexander Volkov (těžká váha)

Josh Emmett vs. Shane Burgos (pérová váha)

Raquel Pennington vs. Marion Reneau (bantamová váha – ženy)

Belal Muhammad vs. Lyman Good (welterová váha)

Jim Miller vs. Roosevelt Roberts (dohodnutá váha do 72,5 kg)

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události