Fotbal

Češi jsou Angličanům pro smích: Byli neškodní!

Češi jsou Angličanům pro smích: Byli neškodní!
Zdroj: Profimedia

Měli dostat ještě víc. Britská média po výprasku Čechů velebí domácí fotbalisty a dávají zapomenout černému období anglického fotbalu. Češi pro Ostrovany prý nebyli pořádnou zkouškou a byli neškodní.

"Euforii z výkonů na loňském mistrovství světa trochu kazil fakt, že Anglie vypadla v semifinále a nedokázala po 52 letech postoupit do finále," vzpomíná BBC na nepovedený zápas s Chorvaty. "Když ale v pátek celé Wembley tleskalo výprasku 5:0, všem bylo jasné, že Rusko byl pouze začátek něčeho výjimečného pro Anglii i nastupující generaci hráčů," vynesli reportéři své hrdiny do nebes. 


"Léta promarněných anglických talentů jsou minulostí. Teď ale trenéra Southgatea i jeho mladý a skvělý tým čeká náročný úkol: udržet narůstající očekávání a naděje fanoušků v rozumných mezích," dodali.

Související obsah


To list The Sun velebil především anglický útok. A není se čemu divit. Raheem Sterling dal hattrick a vybojoval penaltu, kterou proměnil jeho parťák Harry Kane. Útočník Manchesteru City zkrátka zahrál nejlepší zápas v reprezentačním dresu.
„Byl neubránitelný! Tři roky za Anglii neskóroval, Southgate s ním měl ale trpělivost a teď zaslouženě sklízí ovoce,“ vychvaloval Sterlinga The Sun a označil útok Anglie za nejlepší na světě.

Související obsah


A britská média se nevyhnula ani hodnocení špatného výkonu české reprezentace. „Byli neškodným soupeřem, nebyli nebezpeční a chybami v obraně si koledovali o trest,“ nepárali se  Angličané s Čechy. A trest přišel. Porážka 0:5 je totiž historicky největším debaklem.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události