Fotbal

Potupil Čechy a ukázal mrtvého. Od UEFA hrozí Sterlingovi trest!

Potupil Čechy a ukázal mrtvého. Od UEFA hrozí Sterlingovi trest!
Zdroj: Profimedia

Anglický útočník Raheem Sterling v pátek během kvalifikačního utkání o Euro 2020 hattrickem potupil český národní tým. Po jednom z gólů uctil památku nedávno zesnulého mladíka, ale od UEFA mu za to hrozí trest!

Když čytřiadvacetiletý Sterling vstřelil za záda bezmocného brankáře Pavlenky svůj druhý gól, vyhrnul si dres a pod ním ukázal fotografii třináctiletého Damaryho Dawkinse. Nadějný hráč Crystal Palace minulý týden podlehl leukémii a Sterling chtěl uctít jeho památku.

"Nechť tvoje duše odpočívá v pokoji," stálo napsané pod fotografií. Jenže pravidla jsou pro všechny stejná a hráč nesmí odhalením svého dresu prezentovat politické, náboženské, ani osobní slogany a to včetně obrázků.

"Speciální večer a to v mnoha ohledech. Odpočívej v pokoji Damary. Odešel jsi, ale nikdy na tebe nezapomeneme" napsal si později Sterling na twitteru.

Související obsah

Tento předpis je platný od roku 2014 a fotbalista tak může být od UEFA poměrně přísně potrestán. Je však možné, že v tomto případě by vedení evropského fotbalu mohlo hráči udělit výjimku, ale o tom se bude teprve jednat.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události