Krutá realita! Slavistky utrpěly debakl a v LM končí

Radost hráček Bayernu |

Ani napotřetí v historii klubu se fotbalistky Slavie neprobojovaly do semifinále Ligy mistryň. V odvetě čtvrtfinále proti Bayernu prohrály 1:5 a vzhledem k remíze 1:1 z prvního duelu v Champions League končí.

Věřily si. Před zápasem doufaly, že když zopakují týden starý výkon z Edenu, mají šanci uspět. Jenže realita byla úplně jiná.

Hráčky Bayernu od začátku zápasu diktovaly tempo hry. Dostávaly se do šancí a ve 24. minutě poprvé skórovaly. Po rohovém kopu se trefila Rolföová. Na ni ještě v prvním poločase navázaly kapitánka Leupolzová a Islackerová. A mohlo být ještě hůř. Němky trefily ve vyložené šanci tyč! Slavia zase kontrovala velkou šancí Svitkové.

Po změně stran se obraz hry prakticky nezměnil. Fotbalistky Bayernu rychle navýšily skóre zásluhou aktivní Islackerové. Poté nastřelily ještě břevno. Šanci si vypracovaly i slávistky. Hlavička Černé měla gólové parametry, ale brankářka Zinsbergerová předvedla výborný zákrok.

Pražanky se ale přece jen čestné branky dočkaly. Čtvrt hodiny před koncem se prosadila Svitková, která vsítila gól i v prvním střetnutí před týdnem. Ale poslední gólovou tečku obstaraly znovu hráčky Bayernu. Na konečných 5:1 upravila střídající Roordová.

Fotbalistky Slavie tak ani napotřetí v historii klubu nepostoupily v Lize mistryň mezi nejlepší čtyři celky. Naopak Bayern se poprvé ve své historii probil do semifinále, ve kterém vyzve Barcelonu.