Fotbal

Smutné odhalení: Salova smrt byla zbytečná, pilot nesměl v noci létat!

Smutné odhalení: Salova smrt byla zbytečná, pilot nesměl v noci létat!
Zdroj: Profimedia

To snad není pravda. Smrt Emiliana Saly se zdá být ještě zbytečnější a smutnější, než před měsícem. Server BBC přišel s informací, že pilot zříceného letadla nesměl létat v noci.

Britský úřad pro letectví zprávu ještě nepotvrdil, ale pilot David Ibbotson byl zřejmě barvoslepý. Létání v noci tak pro něj nepřipadalo v úvahu. I přes to se letadlo s fotbalistou Emilianem Salou ztratilo nad Lamanšským průlivem právě v nočních hodinách.


Už podle dřívějších informací navíc neměl Ibbotson licenci pro komerční lety. Vyšetřovatelé ale stále nevyhodnotili, jestli náhodou nebyl let s argentinským fotbalistou soukromým. Na verdiktu pak stojí jak rozsudek pro majitele letadla, tak řešení pojišťoven.


Letoun s Emilianem Salou se ztratil 21. ledna nad kanálem La Manch. Vrak našli záchranáři až po třinácti dnech. Tělo osmadvacetiletého fotbalisty se povedlo vyzvednout až 7. února.

Související obsah


Sala cestoval z Nantes do Cardiffu, do kterého z Francie přestoupil. Měl se stát nejdražší posilou v historii klubu, za tým z Walesu ale nikdy nastoupit nestihl.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události