UFC

Jacaré vs. Hermansson - veterán s vidinou titulu proti překvapení

Jacaré vs. Hermansson - veterán s vidinou titulu proti překvapení
Zdroj: Profimedia

Floridská karta UFC doznala některých zásadních změn a nově nabízí hlavní tahák, který může o širší špičce střední divize leccos napovědět. Původně to měla být bitva dvou nestárnoucích bojovníků, ale Yoel Romero se kvůli pneumonii musel odhlásit, a tak druhému veteránovi Jacarému Souzovi byl přidělen muž, který je v Česku stále znám jako poslední přemožitel Karlose Vémoly – Jack Hermansson. Pro něj je to po výborném výkonu v posledním utkání ani ne před měsícem obrovská šance, jak se posunout nahoru.

Jacaré se neustále pohybuje kolem titulového zápasu, ale má tak trochu smůlu. Za posledních sedm let prohrál pouze třikrát – z toho dvakrát velmi těsně na body a jednou kvůli tomu, že měl rozsáhlé zdravotní problémy. Všechny tři porážky byly navíc s bojovníky, kteří buď získali titul (Robert Whittaker) nebo se o něj v hlavních zápasech ucházeli (Kelvin Gastelum, Yoel Romero). Přesto je u fanoušků nadále velmi populární, však také z posledních šesti zápasů získal pět bonusů za výkon nebo utkání večera. Proto má ve svém nadcházejícím souboji opravdu hodně co ztratit.
 

Hermansson totiž na této kartě ani neměl být a dostává tak životní příležitost. Když dokázal za méně než minutu uškrtit Davida Branche, po právu se radoval jako malý kluk a věděl, že je před ním skvělý rok. Teď může šokovat ještě víc, obzvláště když všem ukázal, jak vyzrál. Tam, kde ale proti Branchovi uspěl (na zemi), by mohl s Jacarém tvrdě narazit, jelikož Souza patří mezi nejlepší bojovníky brazliského jiu-jitsu v UFC. K tomu ještě přidejme knockoutovou sílu a kvalitní grappling a Hermansson může mít problémy už v prvním kole.
 

Pro Jokera, jak se Hermanssonovi přezdívá, tak bude hrát roli především čas, jelikož je o devět let mladší než jeho soupeř a pokud ho dokáže unavit, bude schopen eliminovat alespoň některou z hrozeb.


Přehled zápasů hlavní karty UFC Sunshine:

Jacaré Souza vs. Jack Hermansson (střední váha)
Greg Hardy vs. Dmitry Smolyakov (těžká)
Alex Oliveira vs. Mike Perry (welterová)
Glover Teixeira vs. Ion Cutelaba (polotěžká)
John Lineker vs. Cory Sandhagen (bantamová)
Roosevelt Roberts vs. Thomas Gifford (lehká)

Hlavní kartu sledujte ŽIVĚ dnes v noci (ze soboty na neděli) ve 3:00 na Nova Sport 2.

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události