Fotbal

Slovní přestřelka před večerní Ligou mistrů. Co je a není fér?

Slovní přestřelka před večerní Ligou mistrů. Co je a není fér?
Mauricio Pochettino a Erik ten Hag | Zdroj: Profimedia/kolaž TN.cz

V úterý večer od 21 hodin začne první semifinále fotbalové Ligy mistrů. Mírná přestřelka mezi vedením Tottenhamu a Ajaxu už ale proběhla. Postarali se o oba trenéři na předzápasové tiskové konferenci.

Jejich tématem byl fakt, že nizozemská soutěž vyhověla přání Ajaxu, takže nizozemský mistr o víkendu nehrál. Stejně jako ostatní týmy nejvyšší soutěži. Plánované kolo se uskuteční až za necelých 14 dnů. Naopak „Kohouti“ hráli v sobotu Premier League s West Hamem (0:1).
 

„Fotbal v Evropě je úplně jiný než v Anglii. Realita je taková, že budou mít víc času na přípravu a nebudou riskovat. Není to fér, což bych řekl i v případě, kdybychom my měli týden na přípravu a Ajax hrál v sobotu,“ prohlásil kouč Mauricio Pochettino.
 

Na jeho reakce reagoval jeho protějšek Erik ten Hag. „Pochettino říká, že je nefér, když máme víc času na odpočinek? Hrajeme v Eredivisie, kde dostáváme za televizní práva 10 milionů eur. Oni hrají v Premier League, kde dostávají 200 milionů liber. Takže mi řekněte, co je fér?"

Nizozemský celek se v Tottenham Hotspur Stadium pokusí znovu překvapit. Během vyřazovací části Ligy mistrů už vyřadil Real Madrid a Juventus. Domácí klub zase ukončil cestu soutěží hráčům Dortmundu a Manchesteru City.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události