Dokázali téměř nemožné. Před odvetou s Barcelonou fotbalisty Liverpoolu veřejnost či novináři už odepisovali. Dohnat tříbrankové manko proti Messimu a spol. vypadalo jako nadlidský úkol. Navíc Reds postrádali Mohameda Salaha a Roberta Firmina, dva ze tří hvězdných útočníků. Přesto svěřenci Jürgena Kloppa dokázali na Anfield Road zvítězit 4:0 a tím pádem opět po roce postoupit do finále Ligy mistrů. Nejvíce zaujala akce před rozhodujícím čtvrtým gólem.
Alexander-Arnold šel připravit míč k rozehrávce rohového kopu, který měl původně zahrávat spoluhráč Xerdan Shaqiri. Mladý obránce Liverpoolu už odcházel, ale rázem si všiml volného Origiho ve vápně Barcelony. A tak se otočil zpátky k míči a poslal svému spoluhráči prudký pas, který belgický útočník okamžitě napálil do sítě.
Liverpool 4 Vs 0 Barcelona
— Scopydo Official (@GunuStephen5) 7. kvtna 2019
Goal Origi
I can't believe my eyes pic.twitter.com/Pc2qxsXM38
Že by nacvičený signál, který se den co den piluje na tréninku? Vůbec ne! Šlo o situaci, která vyplynula ze hry. „Bylo to instinktivní. Jeden z těch momentů, kdy vidíte šanci. Div (Origi) to pak dokončil, i když ta přihrávka byla dost prudká,“ komentoval po utkání Alexander-Arnold, který se stal okamžitě novým liverpoolským hrdinou.
Chvála se na něj linula ze všech stran. Pochválil ho například bývalý záložník Barcelony a momentálně hráč Monaka Cesc Fábregas. „Alexander-Arnold, 20 let. Lidé mi budou tvrdit, že Barcelona špatně bránila, já jim ale řeknu, že šlo o chytrost a vizi.“
Odchovance Liverpoolu pochválila i legenda klubu bývalý útočník Robbie Fowler. „Je to absolutní génius. Ve fotbale se toto slovo používá často, ale on je skutečný génius.“
— Liverpool FC (@LFC) 7. kvtna 2019
Inside the dressing room at full-time with our Reds... pic.twitter.com/n8BePcDHfY
Počínání svého svěřence také moc nechápal trenér Klopp. „Barcelona velice dobře brání předvídatelné věci. Takže musíte být v některých situacích nepředvídatelní. Neviděl jsem, jak zahrává roh, jen jak letí míč k bráně. A Ben Woodburn (náhradník) mi najednou řekl ´Co se stalo?´“
Liverpool i díky akci Alexandera-Arnolda otočil tříbrankové manko z prvního duelu a opět po roce se může těšit na finále Ligy mistrů. V loňském ročníku prohrál s Realem Madrid 1:3. Nyní se utká buď s Ajaxem nebo Tottenhamem. Jejich odvetný souboj se hraje večer od 21 hodin v Amsterdam Aréně. První zápas vyhrál Ajax 1:0.