Biatlon

Německo nechápe: Olympijská vítězka se rozloučila s kariérou!

Německo nechápe: Olympijská vítězka se rozloučila s kariérou!
Zdroj: Profimedia

Jedna z nejúspěšnějších biatlonistek poslední doby Laura Dahlmeierová oznámila konec kariéry. Sedminásobná mistryně světa a dvojnásobná vítězka olympiády to fanouškům oznámila na sociálních sítích.

Dahlmeierová v biatlonu vyhrála, co se dalo a patřila k největším soupeřkám dnes již další bývalé biatlonistky - Gabriely Koukalové.

Zdroj: Profimedia

"Tohle rozhodnutí nebylo snadné a zrálo ve mně delší dobu. Cítím, že teď je k němu ten správný čas," napsala Dahlmeierová. "Jsem ve stavu, kdy už nemám žádné konkrétní cíle," dodala vítězka 20 závodů Světového poháru, jehož celkové pořadí v sezoně 2016/17 ovládla.


Status Laury Dahlmeierové na jejím facebooku:

 

Na MS 2017 v Hochfilzenu Dahlmeierová získala rekordních pět zlatých medailí, pouze ve sprintu ji porazila Gabriela Koukalová. První individuální titul vybojovala ve stíhacím závodě o rok dříve v Oslu, z MS má kromě sedmi zlatých ještě tři stříbrné medaile a pět bronzových. Z her v Pchjongčchangu si odvezla dvě zlaté a jeden bronz.

Rodačka z Garmisch-Partenkirchenu rozhodnutím napodobila slavnou krajanku Magdalenu Neunerovou, která v roce 2012 také ukončila kariéru v 25 letech.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události