Fotbal

Plašilovo dojemné odcházení: Video ze zápasu vhání slzy do očí!

Plašilovo dojemné odcházení: Video ze zápasu vhání slzy do očí!
Zdroj: Profimedia

Fotbalista Jaroslav Plašil zažil o víkendu dojemnou derniéru v dresu Girondins Bordeaux. Před domácími fanoušky na stadionu Matmut Atlantique odehrál svůj poslední zápas a o emoce rozhodně nebyla nouze.

Sedmatřicetiletý Plašil působil v Bordeaux už od roku 2009 a už před časem oznámil vedení francouzského klubu, že smlouvu neprodlouží.

Zdroj: Profimedia

Čas se naplnil a v sobotu 18. května, když Bordeaux přivítali na domácí půdě Stade de Reims, jedna kapitola navždy skončila. Plašil se s kapitánskou páskou na ruce rozloučil s fanoušky a bylo vidět, že je hodně naměkko.


 

"Z mého pohledu se jedná o jednoho z největších profesionálů, jakého jsem kdy viděl. Po sobě i po všech ostatních požaduje obrovskou intenzitu a touhu vyhrát. Je to hráč, který je pro mě i pro klub velmi důležitý, co se týče budoucnosti. A budoucnost neznamená jenom být fotbalistou. Má předpoklady, v Bordeaux zažil skvělé věci," prohlásil o Plašilovi už kdysi trenér Paulo Sousa.

Plašil odehrál v Ligue 1 většinu své kariéry. Od léta 2009 až do teď nastoupil do 287 soutěžních utkání. Jedinou výjimku představovala sezona 2013/14, když jej klub propustil na hostování do Catanie.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události