Fotbal

Zkáza Plašilova Girondins de Bordeaux pokračuje. Za trest padá do třetí ligy

Organizace DNCG, která je ve Francii odpovědná za sledování a dohled nad účty profesionálních fotbalových klubů, rozhodla že tradiční Girondins de Bordeaux sestoupí do třetí ligy kvůli nahromaděným finančním ztrátám. Tým, kde asistenta trenéra vykonává bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil, má týden na to, aby se proti tomuto rozhodnutí odvolal.

Uplynulá sezona se fotbalistům Girondins de Bordeaux vůbec nepovedla. V Ligue 1 skončili na posledním dvacátém místě a poprvé začátku devadesátých let sestoupil do druhé ligy, což se tehdy stalo kvůli administrativním problémům. Historie se po více než třiceti letech opakuje. 

V klubu, který vlastní obchodník Gérard Lopez, byla provedena finanční kontrola, díky čemuž se zjistilo, že dluží společnosti King Street a Fortress 50 milionů eur (1,2 miliardy korun). Vedení francouzského týmu se sice pokoušelo o dohodu, která ale podle rozhodnutí organizace DNCG nebyla nejspíš úspěšná. 

Související obsah

​Francouzský klub na toto rozhodnutí okamžitě zareagoval a vydal prohlášení. "Samozřejmě se odvoláme. Jedná se o brutální rozhodnutí, které proběhlo po téměř dvouhodinovém slyšení. Připravujeme strategii, která očistí finanční situaci klubu."

Nejedná se o první přešlap majitele klubu. Od roku 2020 vlastní belgický klub Mouscron, který musel vyhlásit bankrot, když mu nebyla obnovena profesionální licence. Portugalská Boavista zase pod jeho vedením dostala v témže roce zákaz nákupu hráčů. 

Související obsah

​Skandálu se nevyhnul ani na poli formule 1, kdy před deseti dny ho lucemburská prokuratura poslala k trestnímu soudu za podvod při převodu finančních prostředků mezi stájí Lotus, kterou v roce 2014 vlastnil, a fotbalového klubu Fola Esch, kde se v roce 2017 vzdal předsednictví. 

Z ligového titulu se v Ligue 1 radovalo v letošní sezoně PSG:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události