Hokej

Zmatky v zámoří: Colorado nevrátilo pohár, liga sháněla náhradu

Zmatky v zámoří: Colorado nevrátilo pohár, liga sháněla náhradu
Zdroj: facebook

Zámořská East Coast Hockey League musí na poslední chvíli řešit nečekaný problém. Poslední vítěz z Colorada totiž nevrátil pohár a liga tak musela bleskově nechat vyrobit nový.

V soutěži se tradičně bojuje o Kellyho pohár, který se pravidelně vrací do centrály soutěže. Poslední vítěz Colorado Eagles tak ale neučinil. A to ani po opakované výzvě. Colorado vyhrálo pohár dvakrát za sebou. Podruhé také s Pavlem Francouzem a Martinem Kautem v sestavě. Po minulém ročníku se ale Eagles stali Farmou Colorada Avalanche a přesunuli se do AHL.
 

„Vedení ECHL si je plně vědomo situace s Kelly Cupem. Rozhodli se ignorovat naše požadavky, takže pohár zůstane v Coloradu. To je vše, co bude k tomuto tématu řečeno," vyjádřil se k situaci majitel Eagles Martin Lind.


„Oni vyhráli podruhé v řadě a jejich majitel řekl, že jim zůstane. To je něco neslýchaného," kontroval Patrick Kelly, šéf ECHL. I tak už je vedení připraveno na konec ligy. Vyrobilo pátý Kelly Cup v historii. Tři už jsou v Hockey Hall of Fame v Torontu. Na nové trofeji budou samozřejmě uvedeny všechny vítězné týmy.


O nový pohár bojuje Newfoundland Growlers a Toledo Walleye. K vítězství mají zatím blíž Growlers, kteří vedou 3:2 na zápasy.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události